Drugo slavlje u Jesenicama, poraz prvaka

Ana Legradi • nedjelja, 05.02.2012.

U ostalim susretima sedmog kola međurunde snage su odmjerili Olimpija i Linz, a mađarska je Alba ugostila prvake iz Salzburga. U kvalifikacijskoj rundi Jesenice su ugostile Graz, a češki Znojmo momčad iz Beča.

Međurunda

Aktualni prvaci EBEL-a Red Bullsi su večeras na gostovanju u Fehervaru upisali svoj peti poraz od sedam susreta u međurundi. Pomoć nije stigla ni od NHL legende na golu Austrijanaca, Martyja Turca. Red Bull je poveo u trećoj minuti pogotkom Welsera, ali do kraja prvog dijela Alba odlazi na 2:0 pogocima Lade i Kovacsa.

Ulaskom u drugi dio izjednačenje donosi Earl, a domaćini u Fehervaru prelaze u vodstvo pogotkom Klassena. Abid se u 48. minuti pobrinuo za 3:3 i susret odlazi u produžetke. Pobjedu je domaćinima donio Ladanyi tek u izvođenju kaznenih udaraca uz rezultat 4:3.

Olimpija je u Ljubljani, nakon poraza na snijegom zatrpanoj Šalati, imala razloga za slavlje. Zmajčeke je do pobjede od 6:3 nad Linzom vodio Kanađanin Scott Hotham upisavši hattrick. Linz je vodio 3:2 sve do 37. minute kada u izvođenju kaznenog udarca izjednačuje Verlič, a u posljednjih deset minuta nedostižno vodstvo donose Hotham, Pance i Taylor.

Kvalifikacijski krug

Sedmo kolo kvalifikacijske runde je bilo sretno za oslabljenje Jesenice koje su obradovale svoje navijače na domaćem ledu pobjedom od 4:3 u susretu s Grazom. Jeseničanima je ovo druga pobjeda u kvalifikacijama za doigravanje. Najuspješniji je strijelac bio Tomi Hafner upisavši dva pogotka.

Česi na domaćem ledu nisu uspjeli doći do druge pobjede nad Bečanima u kvalifikacijama za doigravanje. U petom kolu su slavili u Beču sa 6:4, ali večeras su priznali poraz od 2:4. Capitalsi su doslovce pomeli Orle upisavši visoko vodstvo od 4:0 do 44. minute. Jedina dva pogotka su postigli Bartoš i Planek u posljednjih 15. minuta.