Jelavić na Blackpool, Klasnić na Millwall

Ante Zovko • utorak, 07.02.2012.

Preostala je samo jedna nepoznanica vezana za osminu finala FA kupa. U dva uzvratna ogleda u utorak slavili su gosti, Blackpool uvjerljivim rezultatom, a Millwall preokretom.

U prvom uzvratnom susretu četvrtog kola FA kupa u utorak navečer Blackpool je deklasirao Sheffield Wednesday 3:0 nakon što je u prvoj utakmici uspio odigrati 1:1. Prošlosezonski premierligaš osigurao je dvoboj s Evertonom Nikice Jelavića u Liverpoolu.

Vodstvo gostima donio je Matt Phillips u petoj minuti, u prvoj prilici Mandarina, poslavši loptu u suprotni kut nemoćnog domaćeg vratara. Još ljepši gol u 15. minuti postiže LuaLua. Nakon prodora koji je krenuo s centra zabio je u gornji kut s vrha šesnaesterca. Pobjedu je zapečatio Sylvestre, opet s ruba šesnaesterca, u 54. minuti.

Domaći ogled osmine finala protiv Boltona Ivana Klasnića izborio je londonski Millwall, i to sjajnim preokretom u Southamptonu. Za pobjedu 3:2 gosti su zabili dva gola u posljednjih 14 minuta.

Zapravo, bio je to drugi preokret na susretu jer je Millwall prvi poveo. Liam Trotter s dvadesetak metara pogađa za 0:1 u 15. minuti. Vodstvo je trajalo točno 20 minuta, a onda je Lallana zavukao loptu ispod gostujućeg vratara.

Novi golovi su čekali do završnice susreta. Od 75. počinje "vatromet" na St. Mary's Stadiumu. Lambert zabija za 2:1 za Svece i oduševljenje na stadionu. Međutim, u 80. minuti Millwall izjednačuje snažnim udarcem glavom N'Guessana, da bi potpuni preokret donio Feeney u 88. udarcem s nekih 25 metara. Time su izbjegnuti i produžeci jer je prvi susret završen 1:1.

Posljednji sudionik osmine finala FA kupa bit će poznat u srijedu kad svoj uzvratni ogled odrade Middlesbrough i Sunderland. Na Stadionu svjetla bilo je 1:1.