Lemgo 31:29 Flensburg
Flensburg

Lemgu prva ovogodišnja pobjeda

Ivana Strahija • srijeda, 08.02.2012.

U prvoj bundesligaškoj utakmici u nastavku sezone, Lemgo je bio bolji od Flensburga s 31:29. Flensburg je imao svega jedno vodstvo, ostatak je utakmice glavnu riječ vodio Lemgo.

U utakmicu je Flensburg krenuo bez ozlijeđenog pivota, Danca Knudsena, kojeg je na parketu zamijenio Heinl. No, sredinom prvog poluvremena ozlijedio se i on, po prvim informacijama 25-godišnjak slomio je ruku, te je tako Flensburg utakmicu odigrao bez klasičnog pivota.

Utakmica počinje odlično za Lemgo, koji pobjedu najavljuje serijom od tri pogotka, no Flensburg se vraća u život i izjednačuje na 3:3. Nakratko Flensburg okreće vodu na svoj mlin pogotkom Kaufmanna za 4:5, no Lemgo se uz odličnog Patraila brzo vraća u vodstvo. U 23. minuti je već bilo 15:11, nakon gola Johanssona, a na odmor se otišlo s malo manjom razlikom od 17:15.

Vezane vijesti

U drugi dio Flensburg kreće izuzetno borbeno, lijevi vanjski Đorđić pogađa za 17:16, no na strani Flensburga su se zaredala isključenja, pa Lemgo opet bježi na +3. Gosti se vraćaju na svega gol razlike kod 20:19, ali je domaćin dobro parirao obranom 5-1 i odmaknuo se na 26:22.

Za domaće rukometaše to međutim nije značilo mirnu završnicu jer je napeto bilo u posljednjim minutama, kad se Flensburg golovima Eggerta i Szilagyja opet primaknuo na 29:28. Mađar s austrijskom putovnicom je potom međutim isključen, što Lemgu olakšava dolazak do pobjede i prva dva boda u novoj godini.