"Crna rupa" odvela Medveščak u poraz

Ana Legradi • petak, 10.02.2012.

Zagrebački Medveščak je večeras u ljepotici osmog kola međurunde EBEL-a gostovao kod vodećeg Linza. Ambiciozne najave igrača i vodstva Medveščaka se nisu ostvarile. Susret u kojem se Medveščak većinom morao braniti s igračem manje je na kraju izgubio s 2:5.

Trener Medveščaka Marty Raymond je u Linzu na gol svoje momčadi po treći puta za redom stavio trenutno petog golmana lige Michaela Ouzasa. Kanađanin hrvatskog porijekla je u izvrsnoj formi, u tri susreta upisao je dva shutouta i tri pobjede, a postotak obrana je doveo na zavidnih 92,4 posto. Momčadi se na ledu u Linzu nije pridružio napadač Dario Kostović.

Prva trećina je prošla bez golova iako su domaćini imali na raspolaganju pune četiri minute igrača više i upisali čak dvostruko više udaraca na gol od gostiju, njih 14. Isključenja su zaradili Sasha Pokulok i Adam Naglich.

Ulaskom u drugi dio Medvjedi su zaradili treće, potpuno nepotrebno, isključenje Geoffa Waugha, a Linz je treću sreću jako dobro znao iskoristiti. Grabher Meier je zatresao mrežu u 23. minuti susreta, a Ouzas je tako primio prvi gol nakon 121 minute. Ono što je uslijedilo nakon prvog gola Medvjedi nisu već jako dugo doživjeli, u sljedeće četiri minute primili su tri pogotka, od toga jedan s igračem manje.

Raspoloženi bivši igrač Medveščaka Mike Ouellette je u tri minute asistirao za dva pogotka. Prvo se do gola Ouzasa probio branič Curtis Murphy, a zatim je bio precizan 20-godišnji napadač Ralph-Maria Nachbaur. Potom je nakon isključenja Davida Brinea po drugi puta u mrežu nemoćnog Kanađanina pak uputio Murphy za vodstvo od 4:0.

Publika grada Linza

U posljednjim minutama drugog dijela domaća publika je gostujuću momčad iz Zagreba nagradila skandiranjem "Jugoschweine". S druge strane publika u Zagrebu tokom tri sezone u EBEL-u promovira poštovanje prema gostujućim momčadima, a klub nije zabilježio nijedan incident na svojim tribinama.

Zagrepčani se u nastavku drugog dijela nisu predali, nakon što su konačno izašli iz svoje obrambene trećine inicijativu je preuzeo Slava Truhno. Potom je u svojem 156. nastupu za Medveščak branič Andy Sertić smanjio vodstvo Black Wingsa i upisao pogodak s igračem više kod prvog i jedinog isključenja igrača Linza u susretu. U posljednjoj minuti drugog dijela isključenje od deset minuta je morao odraditi Joel Prpić zbog prigovora na odluku sudaca.

Medvjedi su u posljednju trećinu ponovno ušli s igračem manje i drugim isključenjem Pokuloka. Na sreću igrači pod vodstvom kanadskog stratega Raymonda nisu primili gol. U 57. minuti Ouzas je izašao iz igre kako bi momčad pokušala napraviti preokret, ali minutu kasnije pogodak za konačnih 5:2 upisuje Keller u prazni gol.

Zagrepčani se kući vraćaju bez bodova, ali s nadom kako će u nedjelju protiv Salzburga na domaćem ledu Ledene dvorane, nakon dva mjeseca igranja u Areni, odnosno na Šalati, upisati dva boda.

• sraka13.02.2012. u 02:17
    @Coltrane... Ispričavam se, ali ja kokoš nisam vidio. Bilo je nekaj na led bačeno i da sam to vidio na prijenosu, ali mi nije ličilo na kokoš. Znam da je bilo do sada često kokoši na ledu i da je Lix jedne sezone skratio jednu za glavu svojom palicom :-D Tek tad su podivljali njihovi navijači :-D... [više na forumu]
    sraka
  • Obrisan korisnik11.02.2012. u 05:31
    Do sada je Linz pokazao da je bolji, ako izdrže u tom tempu do kraja svaka im čast. Ali vidjeti ćemo mogu li, tu su Red Bull koji se cijelu sezonu priprema za doigravanje i Medveščak koji može puno bolje od ovoga. No svi prije toga trebaju preskočiti druge prepreke.
  • damiramida10.02.2012. u 23:06
    Treba biti realan i reci, da nam Linz jedini ne lezi ove sezone. Danas su jednostavno bili bolji za klasu i da smo igrali jos 60 minuta, nista im ne bi mogli napraviti. Nadam se, da ce ih netko izbaciti prije finala sa nama!
    damiramida
  • Obrisan korisnik10.02.2012. u 22:55
    Bila je i gumena kokoš :D
  • Obrisan korisnik10.02.2012. u 22:36
    iskreno...pa nama više odgovara 3. mjesto a ne 1. ili 2., bolje da igramo protiv kac-a u četvrtfinalu nego vilacha ili graza