Uvjerljivi poraz Širokog u Beogradu

Ivana Karačić • petak, 10.02.2012.

Široki WWin doživio je u Beogradu od Partizana najteži poraz u ovoj sezoni. Krajnji rezultat 86:59 nitko nije mogao ni slutiti, a poslije prvoga poluvremena u kojemu je Široki imao četiri poena viška, igrao jako dobro i organizirano. No, u nastavku utakmice igra Širokog se raspala, a petnaest izgubljenih lopti u trećoj četvrtini samo su olakšale posao Partizanovim igračima za visoku pobjedu.

Široki je u Beograd otputovao bez ozlijeđenog Jakova Vladovića sa željom da pruži što jači otpor Partizanu pojačanom Amerikancem Dominicom Davonom Jamesom. Izostanak prvog organizatora igre Ivan Velić pokušao je nadoknaditi kombinacijom zonske obrane i presinga. To je donijelo ploda. Vrlo discipliniranom igrom u obrani Širokobriježani su zaustavili vanjske igrače Partizana, a Coleman Collins dobro se nosio i sa snažnim beogradskim centrima Miroslavom Raduljicom, Milanom Mačvanom i Raškom Katićem.

Upravo je Collins i najzaslužniji što je prva četvrtina završila minimalnom prednošću gostiju 20:21. Visok obrambeni ritam Široki je zadržao sve do kraja poluvremena, dok su u napadu nerješive zagonetke za Beograđane bili Fran Pilepić i Collins. Njih dvojica u prvih 20 minuta ubacili su po devet poena, a vodstvo Širokog 32:36 potvrdio je na kraju poluvremena Željko Šakić s četiri pogođena slobodna bacanja. Na drugoj strani za Partizan su poentirali Mačvan i Raduljica.

Početak drugog dijela utakmice bio je koban za goste iz Hercegovine. Već u 23. minuti Darku Planiniću dosuđena je peta osobna pogreška, a Raduljica je donio izjednačenje 36:36. Zbunjeni igrači Širokog gubili su loptu za loptom, a Partizanovi košarkaši su to kažnjavali. U 24. minuti James je pogodio prvu tricu nakon osam promašenih šuteva njegovih suigrača za tri poena. Sve u svemu, Široki je pet minuta bio bez postignutog poena, a Partizan je na drugoj strani napravio seriju 11:0 i poveo 43:36. Prve poene u nastavku Željko Šakić je za goste postigao iz slobodnih bacanja, a prve iz igre Boris Barać tek u 30. minuti igre.

Treću četvrtinu aktualni prvak ABA lige dobio je rezultatom 27:9, a Široki je u tom razdoblju igre imao čak 15 izgubljenih lopti. Nošeni gromoglasnim navijanjem 4.000 gledatelja domaći igrači su jednostavno "letjeli" prema visokoj pobjedi. S druge strane zbunjeni gosti su nastavili gubiti lopte i forsirati šuteve, kad za to nije bilo nikakva rezona. Završilo je 86:59. Drukčije nije ni moglo biti pored 29 izgubljenih lopti (Naletilić osam, Pilepić pet, Barać i Planinić po tri).

Miroslav Raduljica s 19 poena, tri blokade i tri osvojene lopte, te Milan Mačvan s 13 poena i deset skokova i Dominic Davon James s 13 poena i šest asistencija imali su najveći učinak u visokoj pobjedi Partizana, dok su prolaznu ocjenu u sastavu Širokog zaslužili jedino Coleman Collins s 15 poena i pet skokova i Željko Šakić s osam poena i pet skokova.