Alba iznenadila Zmajčeke

Iz Ljubljane:Simon Maljevac • petak, 10.02.2012.

Alba Volan je u osmom kolu međurunde iznenadila Tilia Olimpiju u Ljubljani, a Salzburg je pobjedom protiv KAC-a skočio na četvrto mjesto. Vienna je u kvalifikacijskoj rundi svladala Villacher SV, dok su se Jesenice pobjedom oprostile od domaćih navijača.

Međurunda

Mađarska Alba Volan nastavila je uspješan niz na gostovanjima u Ljubljani. Nakon dvije trećine rezultat je bio 2:2, a završnica susreta pripala je gostima. Sofron i Klassen doveli su Albu do vodstva 4:2 u 51. minuti utakmice, Goličič je tri minute kasnije doveo domaćine na gol zaostatka, no Vas je minutu i 13 sekundi prije kraja pogodio za 3:5 i potvrdio važnu pobjedu Albe, s kojom se mađarska momčad učvrstila na trećem mjestu prvenstvene tablice.

Red Bull Salzburg je odlično otvorio utakmicu protiv KAC-a i prvu trećinu, nakon pogodaka Abida i Aubina, završio vodstvom 2:0. Gosti iz Klagenfurta su u nastavku susreta navalili prema domaćim vratima, Hundertpfund je u 28. minuti pogodio u igri s igračem manje, no domaći vratar Turco je utakmicu završio s čak 41 obranom i domaćini su na kraju slavili 2:1.

Kvalifikacijski krug

Važnu pobjedu u borbi za play-off upisala je momčad Vienna Capitalsa. Momčad iz Villacha je u 21. minuti povela 1:2 nakon power-play pogotka Craiga, no Robinson i Ferland su do kraja druge trećine doveli svoju momčad do vodstva, a za konačnih 4:2 pogodak je postigao Fortier u praznu mrežu sekundu prije kraja susreta.

Acroni Jesenice su se pobjedom protiv Znojma oprostile od domaćih navijača u ovogodišnjem natjecanju EBEL lige. Domaćini su u 32. minute poveli 3:0, a drugu trećinu su nakon pogotka Brusa u 38. minuti završili s prednošću 4:1. Havlik je u 42. minuti smanjio domaće vodstvo, no Pretnar je dvije minute kasnije povisio na 5:2, a gosti su unatoč pogocima Sede i Podesve upisali neočekivan poraz, koji bi ih mogao skupo koštati u borbi za mjesto među osam najboljih momčadi.