Hannover-Burgdorf 31:35 Bergischer
Bergischer

Bergischer slavio u Hannoveru

Igor Šestak • subota, 11.02.2012.

U 19. kolu rukometne Bundeslige Bergischer je na krilima Alexandera Oelzea ostvario sigurnu pobjedu u gostima kod Hannover-Burgdorfa.

Hannover, 14. momčad Bundeslige, ugostila je 15. Bergischer. Gosti su rano poveli i sigurno održavali vodstvo veći dio utakmice. Bergischer je u nastavku imao jedan slabiji period igre koji su domaći iskoristili za izjednačenje, ali do preokreta nisu uspjeli doći. Bergischer je slavio 35:31 i vraća se s gostovanja s dva boda.

U početnih pet minuta utakmice gosti dolaze do prednosti od 5:2 golovima Pekelera i Karasona. Ostatak prvog dijela uglavnom se igralo gol za gol. Igrači Bergischera održavali su prednost od tri ili četiri pogotka prednosti, a domaći se nisu uspijevali ozbiljnije približiti. Najveća prednost Bergischera iznosila je pet pogodaka (16:11) u 29. minuti, a na odmor se otišlo s rezultatom 17:13 za gostujuću momčad.

Alexander Oelze bio je nerješiva zagonetka za obranu Hannovera. U prvom dijelu postigao je sedam pogodaka, dok su domaće u rezultatskom priključku držali Svavarsson i Jurdsz, svaki s tri postignuta pogotka.

Nastavak utakmice nije donio nikakve promjene. Ipak, od 40. do 45. minute igrači Bergischera ulaze u krizno razdoblje, gube nekoliko lopti u napadu što domaći koriste za povratak u utakmicu i izjednačenje 25:25. Serijom 5:1 od 46. do 54. minute gosti su stekli nedostižnu prednost i bez poteškoća priveli utakmicu kraju.

Oelze je završio utakmicu s 12 pogodaka, a po pet su dodali Pekeler i Nippes. Poraženi Hannover predvodili su Svavarsson i Olsen sa sedam postignutih golova. Ovom pobjedom Bergischer se Hannoveru približio na dva boda zaostatka.

19. kolo sutra će se kompletirati utakmicama Kiel – Hüttenberg i Melsungen – Eintracht Hildesheim.