Neočekivan posrtaj Union Olimpije

Mišo Gulić • subota, 11.02.2012.

Potpuno neočekivano Krka je svoj veliki niz bez ostvarene pobjede prekinula na gostovanju kod Olimpije, a za tek petu pobjedu u ABA ligi je trebala odigrati i jedan produžetak.

Izuzetno uzbudljivu i utakmicu punu preokreta odigrali su u Ljubljani Olimpija i Krka iz Novog Mesta, a kraj utakmice, nakon odigranog produžetka, s rukama u zraku su dočekali gosti.

Vrlo izjednačena igra je obilježila sam početak susreta, no ipak s blagom rezultatskom inicijativom Krke, stoga je i prva četvrtina otišla u njihovu korist rezultatom 18:19.

Sredinom druge četvrtine Olimpija je preuzela vodstvo, u tim trenutcima su Močnik i Zagorac pogodili i dvije trice, ali odgovorili su s druge strane Pavić i Dragić pa se na odmor otišlo s prednošću domaće momčadi od dva koša (38:36).

I nastavak susreta protekao je u igri koš za koš, nije bilo većih i bitnijih odvajanja, a pred odlučujućih 10 minuta gosti su imali dva koša prednosti (52:54).

Olimpija se držala sve do četiri minute kraja i prednosti od 59:58, no potom za Krku Pavić zabija četiri koša u nizu, na što se s jednakim učinkom nadovezao i Balažić pa je minutu prije kraja rezultat glasio 59:66.

Iako je do kraja ostalo manje od minute domaći su u svega 30-ak sekundi, tricom Sase i ubačajima s linije za slobodna bacanja Zagorca i Jeretina, došli do poravnanja (66:66), što je bio i konačan rezultat nakon uzbudljivih 40 minuta.

Vrlo uzbudljiv je bio i produžetak u kojem je, na pogon Jeretina, glavnu riječ vodila Olimpija, međutim završnica je otišla na stranu gostiju koji su slavili s konačnih 79:81.

Prvo ime u domaćoj momčadi je bio Thompson sa 17 ubačaja, dok je koš manje zabio Jeretin. S druge strane Krku je do pobjede vodio Pavić s ubačena 22 koša.