Alba preokrenula, Olimpija bez bodova

Martina Oštrić • nedjelja, 12.02.2012.

Pretposljednje kolo međurunde, odnosno kvalifikacijskog kruga donijelo, je nekoliko vrlo zanimljivih rezultata. Olimpija nije iskoristila poraz Red Bulla u Zagrebu, kako bi se probila na četvrto mjesto, dok je mađarska Alba bila vrlo uspješna u utakmici protiv prvoplasiranog Linza. Znajmo je slavio na domaćem terenu, kao i Graz...

Međurunda

Alba je pobjedom nad Linzom pred zagrebački susret zadržala treće mjesto. Vodeća momčad lige poražena je s visokih 6:3, unatoč nešto drugačijem početku. Austrijanci su na prvi odmor otišli s golom prednosti (1:2), da bi u 32. minuti još malo podebljali vodstvo.

U posljednjoj trećini na led izlazi neka druga Alba koja će u potpunosti posramiti prvake regularnog dijela. Povratak u utakmicu počinje golom Palkovicsa nakon čega, s dva igrača više, izjednačava Ryan. Izjednačenje je Albi donijelo veliku psihološku prednost koju za vodstvo koristi Kovacs. Do kraja utakmice pogađali su još i Vas, te Mihaly u praznu mrežu.

Olimpija je na gostovanju u Klagenfurtu trebala bodove, kako bi došla do četvrtog mjesta, i u posljednjem kolu sama odlučivala o svojoj sudbini kad je domaćinstvo doigravanja u pitanju. I premda je Slovencima na ruku išao i zagrebački rezultat, do pobjede nisu uspjeli doći.

Nakon ravnopravnih 1:1 početkom drugog perioda, KAC je potegao, te su uslijedila još tri pogotka u Lamoureuxovoj mreži. U posljednjem periodu palo je još pet golova, od čega tri KAC-ova za nove bodove.

Kvalifikacijski krug

Novom se pobjedom Znojmo nalazi na vrhu tablice kvalifikacijskog kruga. U današnjoj su utakmici odnijeli pobjedu protiv VSV-a. Česi su dugo lomili otpor Austrijanaca, i sve do posljednjeg perioda bilo je neizvjesno. Samo 38 sekundi u trećem periodu Podesva dovodi domaćine u vodstvo, dok osam minuta potom Boruta povećava na 3:1. VSV u posljednjoj minuti smanjuje na 3:2, no ne ispjeva doći do izjednačenja.

Graz barem do utorka ima osiguran nastup u doigravanju. Za to su se izborili pobjedom nam Vienna Capitalsima. U utakmici s malo pogodaka u prvom su periodu poveli domaći, a gosti izjednačili, nakon čega se mreže nisu tresle sve do posljednjeg perioda. U 46. minuti Ganahl donosi Grazu vodstvo za, kasnije će se pokazati, nove bodove.