Potopljena Olimpija, Vienna iznenadila Linz

Martina Oštrić • nedjelja, 19.02.2012.

Prvi krug doigravanja donio je vrlo zanimljive rezultate. Prvak regularnog dijela poražen je na domaćem terenu, a od željenog je protivnika teško stradala ljubljanska Olimpija. U utakmici prošlogodišnjih finalista prvi je bod pripao aktualnim prvacima...

Black Wingsi i Capitalsi odigrali su u Linzu vrlo zanimljivu utakmicu koja je pobjednika dobila nakon regularnih 60 minuta. Premda se, rezultatski gledano, može reći kako su gosti kontrolirali cijelu utakmicu, na ledu je to izgledalo sasvim drugačije. Gostujuća momčad lomila je domaćine sve do 16. minute, nakon čega postižu dva brza gola za vodstvo nakon prvog perioda.

Linz je u regularnom dijelu sezone bio daleko najbolja momčad, i svakako se ne miri s dva gola zaostatka, te kreće u akciju. Do polovine utakmice izjednačili su rezultat, no manjak koncentracije donio im je novi gol u mreži. U posljednjem periodu Franklin MacDonald ponovno je poravnao rezultat, te odveo utakmicu u produžetke. Pobjednički gol u produžetku, za prvi bod Bečana i veliku psihološku prednost pred domaći uzvrat, postigao je Dan Bjornlie u 63. minuti.

Ljubljanska Olimpija, nakon prve utakmice, vjerojatno žali što je za protivnika u prvom krugu doigravanja odabrala Albu Volan. Slovenci su u prihvatljivom rezultatskom zaostatku bili tek nešto duže od polovice utakmice, nakon čega su ih Mađari potopili.

3:2 se u posljednjoj minuti drugog perioda pretvorilo u 4:2, a u posljednjoj su trećini Albini hokejaši trpali Olimpijinu mrežu s nova tri gola za konačnih 7:2.

Drugi austrijski dvoboj, onaj između prošlogodišnjih finalista pripao je aktualnim prvacima. KAC je poveo već u četvrtoj minuti, no Red Bull se vratio s dva pogotka, te na prvi odmor otišao s golom prednosti. U drugoj trećini momčad iz Klagenfurta se ponovno vraća u igru pogotkom Geiera, no to je sve što su gosti uspjeli napraviti u utakmici.

Na njihov gol Red Bull odgovara s nova dva pogotka, te odlazi na dva gola razlike. Toliko veliku prednost domaćini su znali sačuvati. Prvo su i peti put zatresli mrežu protivnika, nakon čega su i primili jedan gol koji im i nije previše poremetio ritam.