Tri produžetka za tri izjednačenja

Ana Legradi • utorak, 21.02.2012.

U ostalim četvrtfinalnim susretima doigravanja regionalnog EBEL-a odigrane su zanimljive utakmice. Svi parovi su izjednačili u seriji na 1:1, a momčadi su pobjede izvukle tek u produžecima...

Ranjena Olimpija je u drugom susretu četvrtfinala bila domaćin mađarskoj Albi koja je povela u 25. minuti pogotkom američkog centra Dereka Ryana. Domaćini su izjednačili iskoristivši igrača više u 32. minuti, a strijelac je bio Justin Taylor.

U posljednjoj trećini Zmajčeki su imali na raspolaganju šest minuta igrača više. Ipak, gol za pobjedu i izjednačenje u seriji su postigli tek u 61. minuti za vrijeme isključenja Istvana Sofrona. Svoj je prvi pogodak u doigravanju upisao John Hughes za pobjedu slovenske momčadi uz 2:1.

Vezane vijesti

Klub koji je ušao u doigravanje s prve pozicije, Black Wingsi iz Linza, u utorak je na gostovanju kod Vienne teškom mukom upisao pobjedu. Bečani su poveli pogotkom trećeg strijelca momčadi Francoisa Fortiera, a Linz je uspio izjednačiti sedam minuta kasnije.

Ulaskom u drugi dio ponovno je bio precizan Fortier, ali u 53. minuti Baumgartner izjednačuje i susret odlazi u produžetke. Konačnih 3:2 postavlja Grabher Meier, a Linz si je pripisao izjednačenje u seriji.

U Klagenfurtu su se susreli prošlogodišnji sudionici finala, KAC i Red Bull iz Salzburga. Kao i u prvom susretu ova dva austrijska rivala, palo je puno pogodaka, a igrači obje momčadi su zbog kazni izvan leda proveli ukupno 32 minute. Koruški hokejaši su poveli u prvom dijelu s 2:1, ali u drugoj trećini Red Bullsi podižu rezultat i sve završava na 4:3 pogotkom Tylera Scofielda.

Osam minuta prije kraja susreta rezultat je izjednačio Andreas Kristler. Domaćine je spasio 23-godišnji centar Raphael Herburger u trećoj minuti produžetka. KAC je tako uz pobjedu od 5:4 izjednačio seriju s Red Bullsima.