Alba razbila Olimpiju

Simon Maljevac • četvrtak, 23.02.2012.

Ostali susreti doigravanja EBEL lige završili su pobjedama domaćina. Alba Volan, Linz i Red Bull Salzburg su novim pobjedama došli do vodstva 2:1 u doigravanju, a četvrte utakmice su na rasporedu u nedjelju.

Mađarska Alba ponovno je na domaćem ledu razbila momčad Tilia Olimpije. Susret je odlučen već u prvoj trećini, a do kraja susreta domaćini su napunili mrežu momčadi iz Ljubljane, koja je i treću utakmicu doigravanja odigrala bez petorice važnih igrača. Kanonadu prema vratima Lamoureuxa otvorio je Benk u četvrtoj minuti, minutu kasnije uspješan je bio Mihaly, dok je za 3:0 u 15. minuti pogodio Klassen, koji je iskoristio prednost igrača više. Jedinu ozbiljniju priliku u prvoj trećini za goste imao je Hughes, koji u 18. minuti nije pogodio iz blizine, a u sljedećoj akciji na 4:0 povisio je Ladanyi.

Druga trećina obilovala je isključenjima, a jedini pogodak je u gostujuću mrežu zabio Horvath u 26. minuti. U posljednjoj dionici na vrata gostiju stao je mladi Matic Boh, koji je još triput izvadio pak iz mreže, a za momčad iz Ljubljane je utješni pogodak postigao Sachl. Alba je s visokom pobjedom 8:1 ponovno došla do prednosti u doigravanju, a oslabljena Tilia Olimpija teško će s ovakvom igrom u gostima doći do polufinala EBEL lige.

Linz je dominirao cijelu utakmicu protiv Vienna Capitalsa te zasluženo došao do pobjede 3:0. U prvoj trećini su domaćini uputili čak 16 udaraca prema vrataru gostiju Stefaniszinu, no uspješan je bio tek Irmen, koji je 19 sekundi prije kraja prve trećine spretno ugurao pak u mrežu, a nakon pogotka došlo je do velike gužve na ledu. Skoro identičan scenarij odvio se i u drugoj trećini, domaćini su bili aktivniji, no gostujući vratar bio je na nivou. Iskusni Leahy ipak pogađa 18 sekundi prije kraja drugog dijela za 2:0, a konačan rezultat postavio je Baumgartner četiri minute prije kraja susreta.

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Salzburgu, gdje su domaćini u uzbudljivom susretu svladali KAC 4:2. Raffl je u petoj minuti ugurao pak u mrežu za vodstvo Salzburga, a na isteku prve minute druge trećine na 2:0 povisio je Lynch. Gosti iz Klagenfurta su u prve dvije trećine uputili čak 30 udaraca prema domaćim vratima, no Turco je kapitulirao tek u 33. minuti, kada je short handed pogodak postigao Reichel. U završnim minutama drugog dijela opet je pogodio Raffl i povisio vodstvo domaćina na 3:1.

Posljednja trećina bila je puna okršaja i isključenja, a gosti su tražili pogodak s kojim bi se vratili u igru. Tri minute i pol prije kraja uspješan je bio Pirmann i smanjio na 3:2, a u posljednjoj minuti i pol KAC je pokušao sa šestim igračem na ledu, no napadač Red Bull Salzburga Aubin 40 sekundi prije kraja pogađa praznu mrežu i postavlja konačnih 4:2.