MAXtv Prva liga, 19. kolo, 24.02.2012, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 400
Suci: Damir Batinić, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Kramarić presudio desetorici Zadrana

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 24.02.2012.

Nogometaši Lokomotive svladali su na Maksimiru momčad Zadra 3:0 i uvjerljivom pobjedom otvorili nastavak natjecanja. Dvostuki strijelac za Lokose bio je Andrej Kramarić, a gosti su od 26. minute igrali s igračem manje.

Igor Banović
61'
14
Ivan Ćurjurić
61'
26
Josip Ivančić
68'
Trener
Dalibor Zebić

U svojoj prvoj utakmici u nastavku sezone nogometaši Lokomotive svladali su Zadar i tako pobjednički ušli u nastavak natjecanja. Domaćini su imali inicijativu na terenu tijekom cijelog susreta, a gosti iz Zadra su veći dio utakmice odigrali s igračem manje.

Utakmica je izvrsno počela za nogometaše Lokomotive, koji su već u trećoj minuti poveli. Andrej Kramarić je tada prošao po lijevom boku i ubacio u sredinu, a Mario Šitum glavom precizno pogodio.

I u narednim minutama domaći nogometaši su nastavili s pritiskom i nastojali doći do drugog pogotka, ali nisu bili konkretni, a momčad Zadra u 26. minuti ostala je s deset igrača na terenu. Isključen je Antonio Mršić zbog udaranja Arijana Ademija laktom prilikom skoka.

Unatoč dominaciji na terenu, Lokosi nisu do kraja prvog dijela uspjeli doći do drugog pogotka, a vrlo su dobro ušli u drugo poluvrijeme i bili blizu udvostručavanja vodstva u 48. minuti, no Kramarić nije tom prilikom bio uspješan.

Nogometaši Lokomotive nastavili su s pritiskom, a gosti su se disciplinirano branili. Deset minuta kasnije Marcelo Brozović je zaprijetio udarcem s 20 metara, no nije bio precizan.

Pritisak se Lokosima isplatio u 72. minuti. Tada se Kramarić najbolje snašao nakon centaršuta Domagoja Antolića i zatresao mrežu udarcem iz blizine. Nedugo kasnije pokušao je udarcem iz daljine Šitum, ali nije bio precizan.

U 85. minuti nogometaši Lokomotive postigli su i svoj treći pogodak. Strijelac za konačnih 3:0 je ponovno bio Kramarić, a asistirao mu je mladi Marko Pjaca, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

• Obrisan korisnik25.02.2012. u 01:22
    Dinamo treba zamijeniti Sammire, Calelle, Ibanjeze i sl., zamijeniti ovim dečkima i dati im da igraju... Ovi momci pokazuju kako se treba svim srcem boriti i jesti travu.. To su domaći momci, a ne ovi južnoamerički poluproizvodi... I onda se još takve gura u repku umjesto da se radi sa ovima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2012. u 00:39
    naravno da će se pokazati da je krama avion za rukavine,krstanoviće,bećiraje..da je dobivao prilike koliko navedeni antitalenti već bi bio na bilićevom popisu.
  • Obrisan korisnik24.02.2012. u 22:01
    Strašan podatak je da su tri klinca koja su za Lokomotivu ušla s klupe dva 18g i Pjaca koji ima 16 godina
  • Obrisan korisnik24.02.2012. u 21:58
    Budite sretni zbog ovakve predstave Hrvatskih mladih reprezentativaca, pod drugim člancima treba raspravljati o propisima, HNSu, Mamiću i sl. Tu pričajte o igri i taktici.
  • Obrisan korisnik24.02.2012. u 20:43