Medveščak "metlom" apsolvirao Znojmo

Borna Rupnik • nedjelja, 26.02.2012.

Zagrebački Medvjedi i četvrti su put pobijedili češki Znojmo u četvrtfinalu EBEL-a te su tako postali prvi sudionici polufinala. U nedjelju su pobijedili rezultatom 5:4, uz dva vodstva od tri pogotka prednosti, te povratke domaćina...

Nakon dvije pobjede u Ledenoj dvorani i jednoj u Hostan Areni u Znojmu, Medveščak je ponovno zaigrao u Češkoj te došao do posljednje, četvrte pobjede i bez poraza apsolvirao četvrtfinale EBEL-a.

Na gol Medvjeda stao je Michael Ouzas, umjesto Roberta Kristana koji se posvetio privatnim obvezama nakon što mu se rodila kći, te je nastavio s dobrim obranama kojima je u uvodu utakmice zaustavio napadače Znojma. S druge strane terena, već je u petoj minuti precizan je s igračem više bio Matt Siddall i gosti su došli do prednosti.

Medveščak je potom izdržao čak šest minuta s igračem manje, a u 14. minuti i povećao vodstvo, nakon prekrasne asistencije Franka Banhama iza leđa i prvog pogotka neumoljivog Ryana Kinasewicha u seriji.

Početkom druge trećine s kaznama su zaredali Česi, a Medvjedi su to napokon iskoristili nakon udarca Banhama, kada je Adam Naglić pospremio pak u prazan gol. Tada su hokejaši Martina Stloukala pronašli dodatnu snagu i pritisnuli Medvjede pa je Ouzas na njihove lijepe akcije opet imao pune ruke posla, a jednom ga je spasio i okvir gola.

Igrači se pritom nisu štedjeli, a zbog udarca palicom disciplinsku je kaznu igre zaradio branič Geoff Waugh. To je bio samo početak novog niza isključenja, koji se nastavio i početkom posljednje dionice.

U 44. minuti igralo se čak i tri-na-tri, da bi deset minuta kazne zbog nesportskog ponašanja zaradio i Ivan Šijan. Kada se situacija na ledu primirila, Znojmo je s dva brza pogotka vratio punu neizvjesnost utakmici. Prvo je Jan Šeda na drugoj vratnici dočekao dodavanje Lubomira Štacha s ruba igrališta, a samo minutu poslije Adam Havlik pronalazi bližu Ouzasovu stranu za 3:2.

Međutim, Šeda i Jakub Štehlik uskoro su morali na klupu za kažnjene, a igrača više koriste Greg Day, koji je razbijenog nosa zabio iz blizine na još jedno odlično Banhamovo dodavanje, te Sasha Pokulok, udarcem iz daljine, te povisuju na 5:2.

Na 5:3 smanjio je Antonin Boruta vrlo preciznim udarcem u rašlje, da bi minutu prije kraja zaiskrilo između Vjačeslava Truhna i Michaela Dantona, a nervoza se prenijela i na igrače van terena te je prošlo nekoliko minuta prije nego li je susret mogao biti nastavljen. Konačni je rezultat postavio Havlik 11 sekundi prije kraja, a Česi više nisu stigli organizirati završni juriš po poravnanje.

Medveščak je tako s uvjerljivih 4-0 osigurao prolaz, u čak 18 postignutih pogodaka, te može mirno iščekivati rasplet preostalih serija uz nekoliko dana odmora više nego što će imati drugi polufinalisti.