Linz povećao vodstvo, Olimpija vratila Albi

Ana Legradi • nedjelja, 26.02.2012.

Ostali parovi četvrtfinala EBEL-a su odigrali vrlo zanimljive susrete. Na domaćem ledu su slavili KAC i Olimpija, dok su Bečani poraženi od Linza. Konačnim raspletom nedjeljnih susreta Olimpija i Alba te KAC i Red Bull su na 2-2, dok Linz protiv Vienne vodi s 3-1 u seriji.

Najzanimljiviji par četvrtfinala, prošlosezonski finalisti KAC i Red Bull, su vratili seriju na 2-2. Koruški hokejaši su bivšem golmanu Chicago Blackhawksa Martyju Turcu četiri puta pločicu unijeli u gol. Prvi je pogodak domaćinima donio 21-godišnji branič Nikolaus Holzer, ali s igračem više pet minuta kasnije izjednačuje Abid Ramzi. Vodstvo KAC-a je u drugom periodu povećao napadač John Lammers, posljednje ovosezonsko pojačanje u Klagenfurtu.

Za 3:1 se pobrinuo Manuel Geier, a rezultat je smanjio Robert Earl. Konačnih 4:2 je upisao Lammers u 59. minuti na prazan gol. KAC je u nedjelju stigao do željenog izjednačenja u seriji iako je susret odigrao bez dva ključna igrača, Thomasa Kocha i Mikea Siklenke, koji su suspendirani zbog grubosti na utakmici odigranoj u četvrtak. Trener Christian Weber je klupu popunio mlađim igračima.

Trener Pierre Pagé je također popunio svoj sastav mlađim igračima zbog suspenzija koje odrađuju njegovi hokejaši Rob Davison, Manuel Latusa i Daniel Welser.

Nakon debakla slovenske Olimpije u prošlom susretu odigranom u Fehervaru i poraza od 1:8, Zmajčeki su pred publikom u Tivoliju uspjeli izjednačiti seriju na 2:2. Domaćini su poveli s 3:2 u drugom dijelu pogocima Johna Hughesa, Brada Colea i Damjana Dervariča. Sva tri pogotka su postigli s igračem više.

U posljednjoj dionici igre vodstvo Olimpije je povećao Brock McBride, a do kraja susreta pobjedu su potvrdili Hughes za 5:3 u 52. minuti, Balazs Ladany je na kratko smanjio rezultat u 55. minuti, a konačnih 6:4 je postavio Justin Taylor.

U Beču se domaćini nisu dobro proveli, Linz je upisao pobjedu od 3:1 i ujedno povećao svoje vodstvo u seriji na 3-1. Linz je poveo pogotkom Justina Kellera tek u 35. minuti s igračem više, a prije odlaska na prvu pauzu Bečani su izjednačili rezultat golom Jonathana Ferlanda. Do kraja susreta gosti su poveli uz Gregora Baumgartnera i Roba Hiseya te pobjedom stoje na korak do polufinala.