Kostović: "Malo je frustrirajuće"

Iz Klagenfurta:Ana Legradi • petak, 09.03.2012.

Momčad Medveščaka ni u drugoj utakmici polufinala EBEL-a nije stigla do pobjede. Zagrepčani su se iz Klagenfurta vratili pognute glave uz još jedan poraz...

Prvo gostovanje u polufinalnoj seriji EBEL-a loše je završilo za zagrebački Medveščak. Bez dva ključna igrača, Franka Banhama i Joela Prpića, kanadski stručnjak Marty Raymond nije pronašao rješenje za učinkovite napadačke linije u Koruškoj.

Napadač Medveščaka Dario Kostović nije krio emocije zbog načina na koji mu je dodijeljena disciplinska kazna u 44. minuti susreta. Zbog vrijeđanja suca zaradio je deset minuta kazne: "Objasnio sam sucu da nam je trebao dosuditi kazneni udarac i napomenuo mu kako je na KAC-ovoj strani, zato sam dobio isključenje. Tu nisam ništa mogao."

Splićanin se osvrnuo i na ostala isključenja u susretu: "Publika je vidjela što se događa na ledu u ovoj ligi. Nismo mogli odigrati normalni checking, kao da žele da igramo hokej na travi. Malo je frustrirajuće igrati ovako. Da smo igrali pet na pet dobili bismo sigurno."

Momčad Medveščaka se do 14. minute uspješno branila s igračem manje čak osam minuta, sve do pogotka Dietera Kalta i početnog vodstva domaćina u Klagenfurtu. Do 33. minute KAC je imao punih 18 minuta igrača više i vodstvo od 3:0, sva tri pogotka su upisana s igračem više.

Kostović je, kao i cijela momčad, bio frustriran nakon što su se gotovo pola susreta branili s igračem manje i izgubili uz 1:4. No, serija nije gotova, u nedjelju KAC gostuje u Zagrebu. "Moramo u sljedećoj utakmici biti duplo bolji i odigrati dobro", poručuje Kostović.