Raymond: "Nećemo samo tako odustati"

Iz Klagenfurta: Ana Legradi • petak, 09.03.2012.

Dva su poraza snašla Medveščak na početku polufinalne serije s austrijskim KAC-om. Momčadi će biti teško vratiti se u kolosijek koji ih vodi do finala. Trener Marty Raymond nije oduševljen prvom utakmicom u Klagenfurtu, ali ne želi odustati od cilja za koji je njegova momčad naporno radila tijekom sezone.

U ozračju "velesajamske" atmosfere zagrebački su hokejaši u četvrtak upisali drugi poraz od KAC-a, u samo tri dana. Time su i sami sebi pokazali kako je doigravanje viša razina hokeja od regularnog dijela u kojem su s leda izašli kao pobjednici nakon svih šest ogleda s koruškim hokejašima.

Utakmica u Klagenfurtu je završila rezultatski nepovoljno za Medvjede. U 60 minuta na ledu uspjeli su skupiti 42 minute isključenja i upisati jedan pogodak. S druge strane domaćini su zaradili šest minuta isključenja te su prva tri pogotka upisali s igračem više, a posljednji je postignut u prazni gol.

Raymond se kratko osvrnuo na suđenje u Klagenfurtu: "Ako su odlučili suditi svaki hooking i checking, onda su trebali suditi sve, a ne samo neke. Tada kazne ne bi bile 11-3, nego 11-10 za nas. Ovo je moja prva sezona u ovoj ligi i iskustva su za sada pozitivna." Napadač Dario Kostović kažnjen je u desetoj minuti, za rubriku vjerovali ili ne, jer je pucao na gol.

Dva poraza su narušila samopouzdanje Medvjeda, ali trener vjeruje u povratak: "Nakon treće utakmice ću moći konkretno prokomentirati seriju, sada moramo samo misliti na povratak u seriju. Pobjeda bi nam usadila samopouzdanje i pomogla da se vratimo."

Trener Raymond, kao i Christian Weber, trener KAC-a, zaradio je dvije utakmice uvjetne kazne na probni rok od tri mjeseca. Disciplinska komisija EBEL-a je ovu odluku donijela nakon prvog polufinalnog susreta u kojem treneri nisu spriječili ulazak na led svih igrača s klupe i sudjelovanje u općoj tučnjavi.

"Posao mi je da ostanem pozitivan. Znamo što nam je činiti. Samo moramo vjerovati da ćemo pobijediti i vratiti se u seriju. Zaslužili smo bolje. Cijele sezone smo puno radili. Još uvijek dišemo i nećemo samo tako odustati", poručuje Kanađanin.

"Možda je ovo bila samo loša večer, ništa više", zaključak je kanadskog stratega Martyja Raymonda.