MAXtv Prva liga, 21. kolo, 10.03.2012, 15:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 400
Suci: Ivo Krečak, Perica (oba Šibenik), Žudetić (Pula)
Karlovac 1919
0:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Karlovac do prvog proljetnog boda

Igor Šestak • subota, 10.03.2012.

U nesadržajnoj utakmici 21. kola MAXtv Prve lige Karlovac i Slaven Belupo su odigrali bez golova. Karlovčani su tako došli do prvog proljetnog boda iako u tri dosad odigrane utakmice nisu uspjeli postići pogodak, dok su gosti iz Koprivnice ispustili dva važna boda u borbi za mjesto koje vodi u europska natjecanja sljedeće sezone.

Matija Mišić
70'
20
Antonio Turkalj
70'
22
Goran Pišković
73'

Roy Ferenčina

Karlovac je nakon dva poraza na otvaranju proljetne sezone do prvih ovogodišnjih bodova pokušao doći protiv Slaven Belupa. Momčad Sanjina Lucijanića bila je oslabljena neigranjem kapetana Štefančića i Šimeka koji se nisu uspjeli na vrijeme oporaviti od ozljeda zadobivenih na prijateljskom susretu u srijedu.

Gosti iz Koprivnice stigli su u Karlovac potvrditi pobjedu protiv Intera u prošlom kolu i nadoknaditi izgubljene bodove iz prvog proljetnog kola kada su poraženi od Cibalije. Roy Ferenčina nije mogao računati na Brezovca zbog kartona i Bušića zbog ozljede, ali se na klupi našao povratnik u Koprivnicu, Bojan Vručina.

U početnoj fazi utakmice igralo se uglavnom između dva šesnaesterca uz laganu dominaciju gostiju, a osim nekoliko uhvaćenih centaršuteva vratari nisu imali nikakvih intervencija sve do 24. minute i prilike Gregurine koji je pucao iz blizine, ali je njegov udarac zaustavio domaći vratar Kalinić.

Prvu priliku za Karlovac imao je Jelić, ali se nije dobro snašao pa je nespretno pucao prema vrataru Rodiću koji nije imao težak posao. Još jedna gužva dogodila se pred Slavenovim vratima u 38. minuti, ali napadači domaćih nisu uspjeli uputiti pravi udarac.

Kao da igrači Karlovca i Slaven Belupa nisu bili dovoljno neraspoloženi, igru je u prvom dijelu dodatno otežavao i jaki vjetar. Favorizirani gosti dominirali su čitavo prvo poluvrijeme, ali su njihovi napadi bili prilično jalovi. Karlovčani su se pak orijentirali na obranu svog gola i pokušaje iz kontranapada, ali u prvih 45 minuta nisu uspjeli stvoriti pravu priliku za pogodak.

Ni u nastavku utakmice nije došlo do značajnijih pomaka u igri. Gosti su nešto intenzivnije krenuli po pogodak, ali su i dalje teško dolazili o prostora u gustoj karlovačkoj obrani. Ferenčina je posegnuo za izmjenama kako bi probudio svoju momčad pa je priliku dao i Vručini u nadi da će mu iskusni napadač donijeti pogodak vrijedan tri boda.

Igra je s obje strane bila isprekidana pogreškama, a kvalitetu utakmice nisu popravili ni igrači koji su ušli s klupe. Pravih prilika u drugom poluvremenu nije bilo, a s bodom će svakako biti zadovoljniji domaćini koji još čekaju na prvi pogodak u proljetnom dijelu prvenstva.