Füchse na krilima Ivana Ninčevića

Ivan Dominik • nedjelja, 11.03.2012.

Završeno je i 24. kolo najjače rukometne lige svijeta nakon što su u nedjelju odigrane preostale tri utakmice istog. Najzanimljivija utakmica bila je između domaćeg Füchsea iz Berlina i posljednje plasiranog Eintrachta, gdje je briljirao Ivan Ninčević. Melsungen veteranskog hrvatskog vratara Marija Kelentrića je upisao pobjedu u gostima, a kod kuće je pobijedio Balingen protiv neugodnog Wetzlara.

Füchse Berlin – Eintracht Hildesheim

U glavnom gradu Njemačke je druga momčad Bundeslige dočekala "fenjeraša" lige, Eintracht. Razlika u kvaliteti bila je više nego očita, domaći su već do poluvremena izgradili prednost od devet golova razlike, a toliko su zgoditaka dozvolili igračima Eintrachta u svakom poluvremenu. Rezultatom 21:12 se ušlo u nastavak u kojem se berlinske Lisice samo potvrdile svoju nadmoć te su odjurile do pobjede od visokih i lakih 36:18.

Najbolji u momčadi Berlinčana bio je hrvatski reprezentativac Ivan Ninčević, koji je zabio devet golova, od čega šest s crte sedam metara. Osim njega je odličan bio i Torsten Laen sa sedam zgoditaka, dok je goste predvodio Nicolas Ivakno sa šest golova. Eintracht je već odavno jednom nogom u drugoj ligi, a Füchse je i dalje najbolja momčad lige poslije neprikosnovenog Kiela.

Balingen – Wetzlar

Momčad Wetzlara, koja se bori za opstanak ove sezone došla je u goste 12. ekipi lige, Balingenu. Sudar dviju solidnih ekipa iz donjeg doma ligaške tablice prošao je u izjednačenoj igri, a domaća se ekipa odvojila i dominirala tek u drugih 30 minuta. Tako je nakon 16:16 na poluvremenu na kraju Balingen pobijedio s 28:25 i primaknuo se sredini tablice.

Roland Schlinger bio je najbolji strijelac susreta, a ujedno i najefikasniji domaći rukometaš s osam golova, dok je s druge strane prednjačio Slovak Daniel Valo s golom manje. Gostujuća je momčad ovim porazom ostala 14., odnosno samo dva mjesta iznad zone koja vodi u niži rang natjecanja.

Bergischer – Melsungen

Bergischer je klub koji se također iz kola u kolo bori za opstanak, budući da se nalazi na 16. poziciji ljestvice Bundeslige. 24. kolo dovelo je u goste Lavovima više nego solidnu deseto plasiranu momčad Melsungena, čiji je član i prekaljeni hrvatski vratar Mario Kelentrić. Domaći nisu uspjeli polučiti uspjeh pred svojim navijačima nego je Melsungen osvojio oba boda pobjedom od 27:25, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Gosti su se probudili u drugih 30 minuta poslije vodstva Bergischera 16:15 na poluvremenu i rezultatske prednosti na početku drugog dijela. Do pobjede su Melsungen vodili Grci Savas Karipidis i Alexandros Vasilakis, svaki s po šest golova, dok su s istim brojem zgoditaka najefikasniji pojedinci Lavova bili Runar Karason i Alexander Oelze. Sljedeće kolo Bundeslige igra se sljedeći tjedan.