Wetzlar 19:20 TV Großwallstadt
TV Großwallstadt

Trijumf Grosswallstadta za bijeg s dna ljestvice

Ivan Dominik • subota, 17.03.2012.

Utakmicom dvaju klubova s dna ligaške ljestvice otvoreno je 25. kolo najjače rukometne lige svijeta, Bundeslige. U središnjoj Njemačkoj, točnije saveznoj državi Hessen je domaći Wetzlar dočekao jedno mjesto bolje plasiranu ekipu Grosswallstadta, koja je prije tog susreta bila na 14. mjestu prvenstvene tablice. Obje momčadi su željele i trebale pobjedu kako bi s novim parom bodova pobjegli iz donjeg doma Bundeslige.

Domaći Wetzlar je slovio za favorita u susretu s gostima iz Grosswallstadta, međutim sama utakmica nije tekla glatko po domaću momčad. U vrlo tvrdoj utakmici je prvo poluvrijeme provedeno u izjednačenoj čvrstoj igri s obje strane gdje su glavnu ulogu imale obrane. Neefikasan prvi dio završio je prednošću domaćih od 10:9, premda je gostujući klub vodio veći dio vremena u prvih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili također igrači Wetzlara, vodili su čak i s dva razlike, ali su gosti već nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu došli do izjednačenja, a nedugo zatim prešli i u vodstvo. U posljednjoj četvrtini utakmice se igra domaćina raspala, igrači Grosswallstadta su odlično igrali u obrani u vrlo tvrdom susretu gdje su obje ekipe igrale dosta rigidno.

No, u samoj završnici su se domaćini uspjeli približiti gostujućem sastavu, premda su gubili i s četiri gola razlike. Gostujuće je ekipa bez većih problema mirno privela susret kraju osiguravši si važnu gostujuću pobjedu. U posljednjem je napadu mrežu gostiju pogodio Phillip Müller, a to mu je bio prvi i jedini zgoditak na ogledu. Međutim, tim je golom samo smanjio poraz svog kluba, a gosti su mogli početi slaviti trijumf od 20:19.

Briljantan i najbolji pojedinac susreta s vrlo malo pogodaka bio je Stefan Kneer, igrač koji je zabio 11 golova, odnosno više od pola zgoditaka gostujuće ekipe. Maximillian Holst dodao je četiri zgoditka, a njihove su role bile vrijedne dva boda. Za Wetzlar je najviše zabio Slovak Daniel Valo, koji je precizan bio pet puta, a po četiri gola dali su Alois Mraz i Kari Kris Kristjansson. Wetzlar je ovim porazom ostao 15. samo jedno mjesto iznad zone ispadanja, dok je Grosswallstadt prestigao Gummersbach i sada je 13. momčad lige.