Medveščak izjednačio u seriji

Ana Legradi • utorak, 20.03.2012.

Drugi finalni susret Prvenstva Hrvatske u hokeju na ledu je donio još jedan zanimljiv ogled na ledu. Ovaj puta pred oko 500 gledatelja Ledene dvorane Medveščak je izjednačio u seriji s Mladosti uz pobjedu od 7:3.

Sasvim očekivano trener Medveščaka II Donald MacLean je u svoje redove povukao 14 igrača EBEL kadra, a popis je izgledao ovako: Filipec, Pokulok, Naglić, Zanoški, Sertich, Kinasewich, Brenčun, Lendo, Prpić, Banham, Waugh, Brine, MacAulay, Šupih Kvaternik, Čavkić, Blagus, Kanaet, Šijan, Sertić, Kostović i Gombar.

Medveščak je poveo pogotkom Naglića, a samo 19 sekundi kasnije Mario Novak poravnava rezultat. Deset minuta kasnije, nakon isključenja Novaka, Banham je pločicu šutnuo do Maria Sertića koji se spretno snašao i dodao do Gombara na lijevoj strani blizu vratnice, a mladi "Švicarac"upisao pogodak. Konačni udarac u prvom dijelu Mamutima je zadao Sertich.

Zahvaljujući nastavku neučinkovite igre s igračem više, naslijeđe EBEL-a, Medveščak u drugom dijelu nije uspio pronaći lijek za obranu Mladosti i raspoloženog slovačkog golmana Jurja Gašparovića. Žuti su otišli na 3:3 pogocima Matije Kopajtića i Novaka s igračem manje.

Šijan je uspio utišati navijače Mladosti, u polukontri s igračem manje iznenadio je Gašparovića 43 sekunde prije kraja drugog dijela. U posljednjoj trećini Mladost je šest minuta igrala s igračem više, ali nije napravila preokret. Sastav profesionalaca je tek u posljednje tri minute slomio Mladostaše pogocima Kinasewicha, Prpića na prazan gol i Banhama uz igrača manje.

Finalna serija PH se igra na tri dobivene, a Mladost za novo vodstvo ima šansu u srijedu, 21. ožujka u 18 sati pred gledateljima Ledene dvorane.