MAXtv Prva liga, 23. kolo, 24.03.2012, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.500
Suci: Zlatko Šimčić, Havaić (oba Koprivnica), Fegeš (Nedelišće)
Zadar
Zadar
0:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Istra zasluženo uzela bod na Stanovima

Lovro Štrbinić • subota, 24.03.2012.

Zadar i Istra 1961 odigrali su u 23. kolu MAXtv Prve lige derbi sredine tablice. Na Stanovima gledatelji nisu vidjeli pogotke, što znači da su oba kluba došla do vrijednog boda u borbi za ostanak.

Jakov Surać
56'

Josip Ivančić
68'
23
Šime Gržan
88'

Igor Pamić

Nakon što su s tri uzastopne pobjede nogometaši Zadra došli do visokog sedmog mjesta na ligaškoj ljestvici, u goste im je stigla Istra 1961. Puljani su jedna od najkonstantnijih momčadi u proljetnom dijelu prvenstva i pred igračima Dalibora Zebića stajao je težak zadatak.

Prve minute susreta obilježila je uobičajena opreznija igra s obje strane, a nakon 15-ak minuta "kamilice" utakmica se malo razbuktala. U 21. je Tokić pokušao nakon dodavanja Ćurjurića, ali je Prskalo to obranio. Vratar gostiju dobro je reagirao i osam minuta kasnije ispred Begonje, a potom je došao red na Istru.

Zaprijetio je Križman u 30. minuti s lijeve strane, ali bezuspješno, a isti igrač je zagrijao Gluića i u 38. minuti. Potom je iz daleka pucao Pamić, a četiri minute prije odlaska na predah zadarski vratar je još jednom zaustavio Križmanov pokušaj.

Do isteka prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, a ubrzo nakon izlaska iz svlačionice priliku da poveže redove svoje momčadi dobio je kapetan Zadra Jakov Surać. Međutim, gosti su unatoč tome bili nešto opasniji u nastavku, samo što to nisu uspjeli kapitalizirati pogotkom.

Završilo je tako 0:0, ishodom koji je gostujući strateg Igor Pamić prije susreta opisao kao poželjnim. Zadrani nisu uspjeli nastaviti niz pobjeda, a s 32 osvojena boda ostali su na sedmoj poziciji. Puljani su, pak, ostali na jednom bodu manje i oba sastava će u preostalih sedam kola tražiti potvrdu prvoligaškog statusa.

• Obrisan korisnik25.03.2012. u 12:30
    Kit Karson - Igy je naš,i normalno da će dat sve od sebe,neznam zašto ga svi stavljate u veći klub kad on pripada Istri 1961..
  • Kit Karson24.03.2012. u 23:19
    Pamić je najveći motivator u ligi , a uz to ima i solidno igračko iskustvo da popuni "nezrelost" koju mu spočitavaju. Uglavnom , biti će zanimljivo vidjeti kako će se nositi sa nekim VEĆIM klubom , ako ikad dobije priliku voditi takav... Ali sad je definitivno najbolji trener u ligi...