Füchse bez šansi kod THW Kiela

Damir Žbulj • četvrtak, 29.03.2012.

U 26. kolu njemačke rukometne Bundeslige Kiel je pobjedom nad berlinskim Füchseom nastavio sa 100-postotnim učinkom te je i dalje uvjerljivo prva momčad lige te vjerojatno i novi prvak. HSV je nakon ispadanju u Ligi prvaka slavio na gostovanju kod Balingena, dok je Gummersbach svladao fenjeraša.

THW Kiel - Füchse Berlin 36:28

Trebao je to biti derbi njemačke rukometne Bundeslige. Prvo protiv drugo plasiranog, dva sudionika četvrtine finala Lige prvaka, no, Zebre iz Kiela su još jednom, točnije 26. put ove sezone, pokazale i dokazale svoju dominaciju. Gosti iz Berlina nisu imali gotovo nikakve šanse, a dvoboj je na kraju završio s osam golova viška za domaće rukometaše.

Kiel je prije susreta s Füchseom ima 25 pobjeda iz isto toliko bundesligaških dvoboja i svi su s nestrpljenjem čekali ovu utakmicu kako bi vidjeli može li se ovom rukometnom stroju oduzeti koji bod. I navijači CO Zagreba vjerojatno su s nestrpljenjem čekali ovaj okršaj, kako bi vidjeli koji ih protivnik čeka u četvrtini finala Lige prvaka. Pred više od deset tisuća navijača u Sparkassen Areni malo koja europska ekipa ima se čemu nadati, Kiel igra vrhunski rukomet i stvarno će igračima i treneru Obrvanu biti teško protiv sastava trenera Gislasona.

U berlinskom sastavu, kao i obično važnu ulogu su od početka utakmice igrali Špoljarić u obrani te Ninčević na lijevom krilu. U početku se igralo čvrsto na obje strane terena, a gosti su kažnjavali svaku pogrešku Kielova napada i realiziranim brzim kontrama držali su priključak, u prvih pet minuta Ninčević je u dva navrata svladao Omeyera, a na semaforu je svijetlilo 4:4.

Ipak, u narednih pet minuta domaćin je zaigrao sigurnije u napadu, dok s druge strane Lisice nisu imale rješenje na čvrstu i postavljenu obranu. Prednost je rasla iz minute u minutu, Zabijali su Jicha ili Zeitz, a kad je obrana izlazila na pucače, lopta je završavala na crti kod Ahlma, koji je sigurno poentirao.

Ubrzo je razlika bila i četiri, da bi do 17. minute bilo i +5 (13:8), čime je gostujući trener morao pozvati minutu predaha kako bi posložio redove svoje ekipe. Odmah nakon, još jednom je zabio Ninčević, no, niti u završnici prvog poluvremena nije se puno toga promijenilo na terenu, a domaćin na predah odlazi s 21:15.

Početkom nastavka gosti iz Berlina još su jednom priprijetili, nakon uzastopnih pogrešaka Kielova napada stigli su na samo tri gola zaostatka u 38. minuti, ali domaćin na krilima raspoloženog Jiche i Kima Anderssona uskoro vraća prednost na šest pogodaka, a na ulazu u posljednjih 15 minuta igre velikih je +9 (30:21), čime je susret u potpunosti bio odlučen.

Zebre su do kraja dvoboja sigurno sačuvale stečenu prednost, a obranu koja je za vikend HSV uspjela u Hamburgu zadržati na 23 postignuta pogotka, napunili su s 36 golova.

U domaćim redovima fenomenalni Jicha zabio je deset pogodaka, Kim Andersson dodao je devet, Srbin Ilić zabio je pet, od čega su tri bila s linije sedam metara, dok je Ahlm s crte postigao pet pogodaka. lisice su predvodili Bult i Romero sa šest golova, Ninčević se na kraju četiri puta upisao u listu strijelaca, a Špoljarić se istaknuo s dva isključenja, ali protiv Kiela u ovom trenutku jednostavno nije moglo bolje.

VfL Gummersbach - Eintracht Hildesheim 36:31

Gummersbach se vratio dobrim ovogodišnji rezultatima kojima je pobjegao s dna bundesligaške ljestvice. Svladali su na domaćem terenu posljednje plasirani Eintracht, naravno, uz zapaženu rolu Vedrana Zrnića.

Domaćin je vodio od prve minute, prednost je bila i pet pogodaka, ali do odmora gosti love priključak te se u nastavak utakmice ulazi s njihovim zaostatkom od tri gola. Zrnić i ekipa ipak su u drugom dijelu stvorili osjetniju razliku, u 40. minuti bilo je 24:17, na ulazu u posljednjih deset minuta bilo je i +8, a susret je zaključen s 36:31.

Zrnić je ponovno bio jedan od najboljih, postigao je sedam golova, a bolji od njega bio je samo Pfal s deset postignutih golova. I Goran Šprem stigao je u pobjedu ugraditi jedan svoj pogodak. Kod gostiju, bolji od ostalih, Tzimourtos s osam golova.

HBW Balingen-Weilstetten - HSV Hamburg 21:26

Nakon ispadanja iz Lige prvaka HSV se okrenuo nastupima u domaćem prvenstvu,a na gostovanju kod Balingena, uz dosta muke, ipak su stigli do pobjede, čime su ostali na četvrtoj poziciji HBL-a.

Hrvatska kolonija u Hamburgu mučila se u početnih desetak minuta, ali u nastavku prvog dijela ipak su stigli do osjetnije prednosti. Upravo je Duvnjak sa svoja četiri pogotka u razdoblju od desete do 20. minute sudjelovao u stvaranju razlike. Odlazi HSV na +4, ali uporni domaćin do odmora smanjuje zaostatak samo na dva pogotka.

U drugom dijelu Balingen radi preokret, stižu u dva navrata čak i do minimalne prednosti, ali u posljednjih 20-ak minuta HSV ipak stvari postavlja na svoje mjesto, odlaze na +5, kako je i završila utakmica. Duvnjak je ostao na četiri postignuta pogotka, koliko je do kraja susreta skupio i Igor Vori, dok je najbolji strijelac gostiju bio Hens s pet golova. Lacković se nije upisao u listu strijelaca. Kod domaćina izjednačeni učinak Hertha, Wilkea, Schlingera i Gutbroda, koji su zabili svaki po četiri gola.

U srijedu je odigran još i susret Bergischera i Frisch Auf Göppingena, koji je završen bez pobjednika, 27:27. Goste je predvodio Momir Rnić s 11 postignutih golova, dok Dalibor Anušić nije zatresao protivničku mrežu.