Garry Johnson: "Cijenimo igru Hrvatske"

Slađana Lučić • nedjelja, 25.03.2001.

Garry Johnson , izbornik latvijske reprezentacije: "Čestitke hrvatskoj reprezentaciji, imali su izvrstan početak. Poznajem hrvatski nogomet i respektirao sam ga i uoči susreta pa su i moje posljednje riječi igračima u svlačionici bile - ne želim vidjeti koliko dobri Hrvati mogu biti. Nažalost prvih 20 minuta moja je momčad samo gledala kako Hrvatska igra. Ako gubite 3:0 onda igrate za čast, moji igrači moraju više vjerovati u sebe. No, mi nismo odustajali ni kod 3:0. Izbornik Jozić zna kako je teško motivirati igrače kod tako velike prednosti. Rekao sam im da si ne smiju dozvoliti još tri zgodikta u mreži i neka pokažu svijetu kako znaju igrati nogomet. Oni su to i uspjeli u drugom poluvremenu. Razočarani smo rezultatom, naravno, no cijenimo prikazanu igru hrvatske reprezentacije."

Mirko Jozić, izbornik hrvatske reprezentacije: "Utakmica je završila rezultatom koji smo priželjkivali, no nismo bili sigurni da će tako sve i proteći. Cjelokupni plan igre bio je stvoriti pressing u prvih 20 minuta. Uspjeli smo brzo dati prvi zgoditak, a bilo je još nekoliko izglednih prigoda. Pred kraj poluvremena osjetio se zamor i tako smo omogućili Latviji da nametne svoju pas-igru na sredini terena uz dva, tri brza napadača. Na sreću vratili smo se na vrijeme u posljednih 10-tak minuta prvoga poluvremena i dali još dva - odlučujuća gola. Drugih 45 minuta bila je ravnopravna igra, a u samom završetku stigao je i četvrti zgoditak. Mislim kako je došao radi potvrde tradicije istih rezultata hrvatske reprezentacije u ovom gradu koja se ponavlja.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312