1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 30.03.2012, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Vladi Svilokos (Sisak), Premužaj (Varaždin), Loparac (Sladojevci)

Zadrani pali u osam minuta

Iz Kranjčevićeve:Lovro Štrbinić • petak, 30.03.2012.

Zagreb je u utakmici 24. kola domaćeg nogometnog prvenstva upisao pobjedu nad Zadrom. Sve je riješeno već početkom utakmice pogocima Dedića i Šovšića, a do kraja su domaćini sačuvali prednost bez većih problema.

Vlado Zadro
63'
30
Dinko Trebotić
69'
9
Nikola Frljužec
84'
Jakov Surać
58'
14
Ivan Ćurjurić
70'
26
Josip Ivančić
74'
Trener
Dalibor Zebić

Posljednji petak u ožujku donio je otvaranje 24. kola MAXtv Prve lige. Uz ogled u Zaprešiću, vrlo bitni ogled za rasplet borbe za ostanak igrali su u Kranjčevićevoj Zagreb i Zadar. Bio je to debi na klupi domaćina za Dražena Beseka, kojeg su Zebić i igrači imali namjeru pokvariti.

No, već početkom dvoboja vidjelo se da će teško do bodova u hrvatskoj prijestolnici. U petoj minuti je s desne strane lijepo ubacio Besart Abdurahimi, a iz blizine glavom za 1:0 pogodio Dedić. Odmah potom, Tokić je bio u izglednoj poziciji na drugoj strani, ali je to obranio vratar Pjesnika.

Igrala se sedma minuta kad je lijepu loptu u prostor dobio Lovro Medić, prevario Gluića koji ga je srušio i skrivio kazneni udarac. S bijele točke je siguran bio Damir Šovšić i prizemnim udarcem udvostručio prednost svoje momčadi.

Zagreb je i nakon dva pogotka nastavio dominirati, a u 20. minuti je bez većeg uspjeha svoj udarac okušao i Maleš. Zaprijetili su Zadrani šest minuta nakon toga, ali udarac Begonje nakon ubačaja Vasilja brani Vidaković. Potom je ponovno došao red na domaćine.

U 21. minuti je Abdurahimi lijepo povukao kroz sredinu, proslijedio do Šovšića, a on je s dvadesetak metara pokušao lobom iznenaditi Gluića. Ipak, bio je malo neprecizan. Tri minute nakon toga s tridesetak metara je iz slobodnog udarca pokušao Mršić, no to je otišlo iznad vrata.

Na drugoj strani su blokirani udarci Abdurahimija i Štroka u 37., odnosno 44. minuti, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Vasilj je volejom s 30 metara pokušao iznenaditi vratara Zagreba. Ipak, nije to bilo dovoljno dobro i na predah se otišlo s 2:0 za domaćine.

Nastavak je donio nešto mirniji tempo, gosti se nisu uspijevali nametnuti, a igrači pod vodstvom Dražena Beseka nisu imali razloga za preveliki rizik u igri. U prvim minutama drugog dijela u dvije dobre situacije našao se Dedić, posebno u 48. minuti kad je išao sam na vratara. Ipak, njegov slab udarac je zadarski čuvar mreže pročitao i mirno ukrotio.

S druge strane je pokušao Tokić, a u posljednjih pola sata je priliku da poveže igru gostiju dobio iskusni Jakov Surać. No, ni to nije pomoglo Zadranima da stvore pritisak. Ponešto je donio ulazak Ćurjurića u posljednjih dvadesetak minuta. Uzeo je u 70. minuti loptu na sredini terena, poslužio Tokića na dvadesetak metara od gola, ali napadač je loše pucao.

Četiri minute kasnije je pokušao i Ćurjurić sam, no otišlo je pored gola. Do kraja dvoboja nije bilo većih uzbuđenja, tek vrijedi spomenuti pokušaje Ćurjurića s jedne i Trebotića s druge strane u sudačkoj nadoknadi. Završilo je 2:0, što znači da je Zagreb došao do vrijedni bodova uoči posljednji šest prvenstvenih kola.