Magdeburg 27:23 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Duvnjakovih šest nedovoljno za pobjedu

Zvonka Keliš • nedjelja, 01.04.2012.

Rukometaši aktualnog njemačkog prvaka, HSV Hamburga, unaprijed su odradili obaveze pretposljednjeg, 33. kola, u sklopu kojeg su gostovali kod momčadi Magdeburga, ali i kući ponijeli novi poraz.

Tek tri dana nakon napornog susreta u Balingenu aktualni je njemački prvak odradio susret 33. kola rukometne Bundeslige te je na gostovanju kod Magdeburga gdje je pristigao s novim pojačanjem, Zoranom Đorđićem, u preimenovanoj GETEC Areni, pretrpio poraz te ostao bez prvenstvenih bodova. Gosti su loše krenuli u susret u Magdeburgu te su pred nešto više od šest tisuća gledatelja do isteka 30. minute zaostajali već sedam pogodaka. Iako je momčad Martina Schwalba u narednih 30 minuta izgledala bolje te je trener imao priliku iskoristiti sve svoje igrače osim Flohra i Schliedermanna, Hamburžani na koncu ne uspijevaju izboriti pobjedu.

Susret otvara domaćin pogotkom Grafenhorsta u drugoj minuti, no Duvnjak i Lindberg to ubrzo okreću u gostujuće vodstvo 2:1. Izjednačeno je bilo tek do devete minute i 4:4 budući da domaća momčad tada mini serijom 3-0 odlazi na 7:4, a ubrzo potom novom serijom od pet pogodaka postavlja 12:5. Gostujuća momčad u nastavku ponovno griješi u napadu te do odlaska na odmor Magdeburg čuva svojih +7 (15:8).

Drugo poluvrijeme otvara Jansen pogotkom za 9:15, a u narednih desetak minuta HSV uspijeva i smanjiti svoj zaostatak na -5 (13:18, 15:20). Uslijedila je potom igra gol za gol, no domaći rukometaši u samu završnicu ponovno ulaze razigraniji te do 53. minute stječu prednost od osam pogodaka (26:18). Iako pet minuta prije samoga kraja Magdeburg staje, a gostujući rukometaši kreću u seriju to nije dovoljno za izjednačenje ni preokret rezultata te HSV na koncu biva poražen 23:27.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Andreas Rojewski s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod HSV-a bio Domagoj Duvnjak sa šest golova, Blaženko Lacković je dodao tri gola, a Igor Vori se, pak, u svojoj 150. utakmici u dresu Hamburga nije upisao u strijelce.

Trener gostujuće momčadi, Martin Schwalb, nakon susreta nije mogao biti zadovoljan onime što je njegova momčad pokazala na terenu, no najavio je da će se HSV i nakon ovog pada dići te nastaviti dalje: "Nakon deset minuta igre, kada je naš zaostatak porastao, vidjelo se i znalo tko će na koncu susreta završiti kao pobjednik. Momčad Magdeburga pružila je odličnu i čvrstu igru, dok mi u obrani nismo bili dovoljno jaki, a u napadu smo, pak, poklonili previše lopti. Kada se u nastavku susreta više ne možete približiti na manje od pet golova zaostatka, ne možete više osigurati ni pobjedu ni nove bodove."

Domaći je trener, pak, bio ponosan na svoje igrače i njihov podvig: "Ponosni smo na ono što smo pokazali protiv Hamburga, naime, svi smo dali sve od sebe te smo u svih 60 minuta susreta bili na najvišem nivou. Smatram da u ovom trenutku igramo najbolje što možemo."