RijekaElektromagic 3:2 (20:25), (25:22), (25:22), (21:25), (15:12)
VaraždinMladost 0:3 (15:25), (19:25), (21:25)

Rezultati, 24.03.2001.
MladostRijeka 3:1 (21:25), (25:21), (25:17), (25:23)
VaraždinElektromagic 0:3 (16:25), (22:25), (19:25)

Prvi od četiri završna, playoff turnira, PH za odbojkaše, održava se ovaj vikend u Varaždinu. Prva dva dana protekla su bez većih iznenađenja, Mladost je potvrdila primat, a lijepe, iako ne pretjerano ubzudljive utakmice, gledalo je između 100 i 300 ljudi.

Prvi susret bio je ujedno i najzanimljiviji, a u njemu su snage odmjerili odbojkaši Rijeke i kaštelanskog Elektromagica. Nakon duge i izjednačene borbe sve je završilo tek u petom setu. Tu su Kaštelani imali prednost od 7:11 i činilo se da imaju pobjedu u rukama. Ipak, tada neshvatljivo padaju te u izuzetno uzbudljivoj završnici, pobjedu prepuštaju odbojkašima Rijeke. Kod Riječana su najučinkovitiji bili M. Miletić i Jurić sa 16 poena, dok se kod gostiju istaknuo Križanović sa 17 poena.
Odbojkaška uzbuđenja u petak, okončana su susretom između domaćeg Varaždina i zagrebačke Mladosti. U njemu je od prve sekunde bilo jasno tko je favorit, a susret je okončan sa uvjerljivih 0:3 za Zagrepčane.

Subota nam je donijela derbi, i obračun trenutno možda i dvije najspremnije ekipe, Rijeke i Mladosti. Riječani su ušli u susret izuzetno motivirano te su gotovo bez greške odigrali prvi set, osvojivši ga rezultatom 25:21. Ipak, u nastavku nisu mogli ponoviti fenomenalnu igru te malo po malo stvari ipak dolaze na svoje mjesto. Rezultat je na kraju bio 3:1 za višestruke prvake Hrvatske, odbojkaše Mladosti, a prvo ime susreta bez sumnje bio je Darko Antunović sa čak 26 osvojenih poena.
Uzbuđenja smo očekivali i u susretu Varaždinaca i Elektromagica, jer isti suparnici su ove godine već odigrali dva “infarktna” meča. Nažalost po gledatelje ona su ovoga puta izostala, jer su gosti vrlo lagano slomili otpor, moglo bi se reći, premalo motiviranih Varaždinaca.

Zadnji dan prvog od četiri finalna turnira donosi nam oglede Mladosti i Elektromagica te susret Varaždina i Rijeke. Ali sudeći po viđenom u prva dva dana, teško je očekivati neka iznenađenja, odnosno pobjede Elektromagica ili Varaždina pa će poredak najvjerojtnije glasiti – 1. Mladost, 2. Rijeka, 3. Elektromagic, 4. Varaždin.