Crnogorke i Mađarice za europski tron

Ivan Dominik • ponedjeljak, 09.04.2012.

Uzvratni dvoboji polufinala rukometne Lige prvaka za žene donijeli su mnogo napetosti, neizvjesnosti i utakmice pune preokreta. Veliki podvig napravile su djevojke iz sastava Budućnosti, koje su u dvije utakmice bile bolje od norveškog Larvika te su tako osigurale finale. U drugom je susretu mađarska ekipa Györi nadigrala rumunjski Oltchim i također se plasirala u završnicu turnira...

Nakon što je crnogorska Budućnost šokirala norveški Larvik u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka, u drugom su susretu djevojke Dragana Adžića, inače trenera i crnogorske ženske reprezentacije, slavile protiv aktualnih prvakinja s visokih ''plus deset''. Tako su pobjedom od 23:13 Crnogorke malu pobjedu u Norveškoj od dva razlike pretočile u uvjerljivu ukupnu pobjedu.

Ogled igran u Podgorici pred više od 4.500 gledatelja otišao je na stranu Budućnosti prije svega zbog fantastične obrane za koju Norvežanke u oba susreta nisu imale rješenja. Domaće igračice su furiozno krenule u susret te su tijekom cijelog prvog dijela bile u vodstvu što se manifestiralo prednošću na poluvremenu od malih, ali sigurnih 10:7.

U utakmici s malo golova je nastavak krenuo bolje za domaćinsku ekipu, koja je samo pojačala igru u obrani te ritam u napadu, a prednost je iz minute u minutu rasla do konačne pobjede od deset razlike. Tom pobjedom su Crnogorke osim šokiranja cijelog svijeta ostvarile i povijesni plasman u finale Lige prvaka, nakon što su već sedam puta u povijesti ispadale u poluzavršnicama.

Drugi, ali ne i manje važan susret igran je u Veszpremu pred 5.000 gledatelja, a plasman u finale ostvarila je domaća momčad Györa. Mađarice su u prvom dvoboju u Rumunjskoj izgubile s 35:31 u utakmici bez obrana, no upravo je obrana igračica Györa bila ključna za visoku domaću pobjedu nad Oltchimom od 31:23.

S ukupnih 62:58 i nakon deklasiranja suparnica iz Rumunjske, djevojke koje nastupaju za ovaj mađarski klub osigurale su sebi i svojim navijačima finale najprestižnijeg rukometnog klupskog natjecanja za žene. Međutim, u završnici ih ne očekuje nimalo lagan zadatak jer će im se suprotstaviti fenomenalna i fanatična ekipa satkana od reprezentativki Crne Gore.