HSV uspješniji od RN Löwena

Igor Šestak • utorak, 10.04.2012.

U derbi susretu 27. kola rukometne Bundeslige HSV je na domaćem parketu slavio protiv Rhein-Neckar Löwena i zadržao četvrtu poziciju na tablici. U strijelce su se upisala sva četiri hrvatska reprezentativca, a posebno raspoložen bio je Ivan Čupić s devet golova. U drugoj utakmici Wetzlar je u nevjerojatnom raspletu slavio protiv Hannovera.

HSV Hamburg – Rhein-Neckar Löwen 28:24 (15:13)

Hamburg se pobjedom nad Löwenom učvrstio na četvrtom mjestu rukometne Bundeslige, a zapaženu ulogu u ovom dvoboju odigrala su sva četiri hrvatska reprezentativca. Samo dva dana nakon pobjede protiv Islanda Duvnjak, Vori Lacković i Čupić morali su na teren u važnoj utakmici svojih klubova.

Prvih 13 minuta utakmice obilježila je slaba realizacija na obje strane, rezultat je bio 3:3, a sva tri pogotka gostiju postigao je Čupić, dva iz igre i jedan iz sedmerca. U nešto bržem ritmu golovi su počeli padati tek u drugoj polovici prvog dijela, a domaći su do prvog osjetnijeg vodstva (8:5) stigli serijom 3:0 od 17. do 19. minute. Gosti su ponovno uhvatili priključak s dva gola Gensheimera, a Čupić je svojim četvrtim pogotkom izjednačio na 10:10 u 24. minuti.

Da HSV ode na odmor s vodstvom pobrinuli su se Vori i Kraus, svaki s dva pogotka u posljednjih pet minuta prvog poluvremena. Kraus je zabio za 11:10, hrvatski pivot postigao dva pogotka za novih +3 domaćina, a na odmor se otišlo s rezultatom 15:13 za Hamburg.

Nastavak je pogotkom otvorio Kraus, ali gosti serijom 4:0 uz dva uspješno realizirana sedmerca Čupića stižu do vodstva 17:16. Svoj doprinos pobjedi HSV-a dala su i druga dvojica hrvatskih reprezentativaca, Duvnjak i Lacković, kada su svojim prvim golovima na utakmici odveli Hamburg na +2 u 49. minuti utakmice. Odličnu hrvatsku večer u Hamburgu zaokružio je Vori svojim četvrtim golom za 23:20, pokazalo se odlučujuću prednost koju gosti nisu uspjeli dostići u posljednjih sedam minuta.

Hamburg je predvodio Kraus sa šest golova, Lindberg je zabio pet, Vori četiri, a Lacković i Duvnjak po dva. Čupić je utakmicu završio s devet golova, sedam je dodao Gensheimer, a ostatak momčadi Rhein-Neckar Löwena tek osam golova. Vratari su upisali podjednake učinke, Beutler je za domaće skupio 13 obrana, a Stojanović za goste 12.

HSG Wetzlar – TSV Hannover Burgdorf 20:19 (11:13)

U drugoj utakmici večeri snage su odmjerili Wetzlar i Hannover, a domaći su teškom pobjedom u utakmici s malo golova prekinuli niz od šest uzastopnih poraza te se malo udaljili od opasne zone. Hannover je pak ovim porazom pao na 15. poziciju i sada je četiri boda ispred Bergischera koji se nalazi na poziciji koja vodi u niži rang natjecanja.

Čitavo prvo poluvrijeme vodili su gosti, a domaći su tek tri puta uspjeli doći u rezultatsko izjednačenje. Najveća prednost Hannovera u prvih 30 minuta iznosila je tri pogotka, a do četiri gola prednosti uspjeli su doći na samom startu drugog poluvremena kada su u 33. minuti poveli 15:11. Svavarsson je u 36. minuti zabio za 17:13 Hannovera, a gosti su od tog trenutka do kraja utakmice postigli samo dva gola.

Wetzlar je polako stizao prednost Hannovera, a rezultat 17:16 stajao je na semaforu nevjerojatnih 14 minuta. Domaći su do tek četvrtog izjednačenja na utakmici stigli u 58. minuti golom Fätha, a isti je igrač postigao i odlučujući pogodak za 20:19 pobjedu Wetzlara.

Fäth je završio susret s četiri pogotka, a prvi strijelac utakmice bio je Daniel Valo sa sedam. Goste je sa šest golova predvodio Lars Lehnhoff, a po tri su dodali Johannsen i Przybecki.