1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 11.04.2012, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 3.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb)
Istra 1961
Istra 1961
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Vaterpolo Istre i Rijeke bez pogodaka

Ivan Dorian Molnar • srijeda, 11.04.2012.

Istra i Rijeka su u ponovljenom susretu kompletirali 24. kolo MaxTV Prve lige, a na Aldo Drosini gledatelji ovog puta nisu vidjeli baklje, ali ni previše dobrog nogometa. Kiša je potpuno natopila teren i onemogućila bilo kakvo rasplamsavanje igre danas neraspoloženih nogometaša jedne i druge momčadi.

Marijo Strahonja ponovno je sudio dvoboj Puljana i Riječana pred oko 2.000 gledatelja, koji su došli na stadion unatoč jakoj kiši i hladnom vremenu u Puli. Travnjak je bio natopljen, a publika u prvih 20-ak minuta nije vidjela puno dobre igre, osim borbe u sredini terena i slabog protoka lopte.

Henri Belle uputio je prvi opasniji udarac u 26. minuti, ali je gostujući vratar Lisjak bio na mjestu. Rijeka ove godine muku muči s realizacijom, a u ovom dvoboju prvi put su zaprijetili preko Diega Živulića, koji je u 31. minuti napravio pravi slalom između pulskih braniča i s 15 metara pucao malo pokraj desne vratnice Prskalovog gola.

Najveću, a praktički i jedinu priliku za postizanje pogotka u ovoj utakmici Puljani su propustili u 38. minuti. Bivši igrač Rijeke, Sandi Križman, s četiri metra odlično je pucao glavom, a Robert Lisjak s gol linije spasio je loptu i očuvao svoju mrežu netaknutom. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo bolju igru, tek je Milić ubacio loptu u kazneni prostor za Bellea, a na mjestu je opet bio Lisjak. Slično je pokušao Ottochian pet minuta kasnije, također bez uspjeha. Trener Rijeke, Dragan Skočić, pokušao je s uvođenjem Močinića, no ta izmjena nije doprinijela blijedoj igri gostiju.

U 70. minuti nakratko se pojavilo sunce u Puli, no bez utjecaja na igru Istre i Rijeke. Bačelić-Grgić pokušao je izdaleka, ali njegov, kao i ostali udarci na ovoj utakmici, bili su potpuno bezopasni. Rijeka nije stvorila niti jednu izglednu priliku, a igra dviju momčadi uklopila se u ovaj sivi i tmurni istarski dan, kojeg će gledatelji na Aldo Drosini brzo zaboraviti. Završilo je 0:0, a Pamićeva momčad ostaje deveta s dva boda više od Rijeke.