Kiel se namučio, odlični Zrnić i Šprem

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.04.2012.

Nakon što su u utorak svoje dvoboje 27. kola odigrali HSV Hamburg i Rhein-Neckar Löwen, odnosno HSG Wetzlar i TSV Hannover-Burgdor, dan kasnije na parkete su izašli i preostali parovi. Lider Kiel tek je u završnici dvoboja s Lemgom stigao do uvjerljivije prednosti i na kraju novog slavlja, dok su se od Hrvata u ovom kolu pogocima istaknuli Vedran Zrnić i Goran Šprem...

TBV Lemgo - THW Kiel

Rukometaše Kiela u 27. kolu Bundeslige ugostio je sedmoplasirani Lemgo i tokom prvog poluvremena lideru i jedinoj stopostotnoj momčadi zadao određene probleme. Tek pri kraju prvih pola sata igre gosti su dostigli, a zatim i prestigli zaostatak, no ni u nastavku nije sve išlo lagano. Nakon 11 minuta igre semafor u Gerry-Weber dvorani pokazivao je po tri postignuta pogotka na svakoj strani, a tada je ujedno započela i prva serija domaćina.

Četiri pogotka u nizu, odnosno +4 najveća je prednost koju je Lemgo imao, a jedinu svoju seriju, također 4-0 sastav Alfreda Gislasona ubilježio je u periodu od 25. do 30. minute. Na predah je Kiel otišao s minimalnom prednosti (12:13). Taj pogodak prednosti gostujuća momčad uspješno je držala tek četiri minuta nastavka, u 38., odnosno 41. vodio je Lemgo 18:16 i 20:18, ali ponovno druga polovica poluvremena pripada gostima.

Sve do 46. minute domaći su rukometaši držali minimalnu prednost ili bili u egalu s liderom, no period od 46. minute pa sve do kraja dvoboja u potpunosti je pripao Kielu. U osam idućih minuta Ilić i društvo postigli su šest uzastopnih pogodaka, da bi na kraju pred više od osam tisuća gledatelja proslavili 31:25 pobjedu.

Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Ilić s 11 pogodaka, Andersson je postigao šest, dok je kod domaćina najviše preciznih šuteva imao Preiß, njih pet. No sjajni su bili vratari Lichtlein i Dresrüsse s ukupno 21 obranom nasuprot gostujućih 13.

Füchse Berlin - TV 05/07 Hüttenberg

Prvi pratitelj Kiela, berlinske Lisice, stigle su protiv pretposljednjeg sastava do slavlja od osam pogodaka razlike. Domaća je momčad vodila od samog starta susreta te se već nakon prve četvrtine odvojila na 11:8. Do kraja prvoga dijela uspješno je sastav Dagura Sigurdssona održavao, u najvećem dijelu, +5 u svoju korist, a upravo se s tom razlikom otišlo i na odmor (21:16).

Nakon sedam minuta igre u nastavku prednost domaćina narasla je i na +7, a sve do kraja bilo je tek rutinsko odrađivanje posla. U 48. minuti berlinska je momčad imala i dvoznamenkastu prednost - 31:21. Domaći strateg protiv Hüttenberga nije koristio usluge hrvatskog dvojca Ninčević - Špoljarić.

TuS N-Lübbecke - Bergischer HC

Još jedan domaćin koji je susret 27. kola arhivirao bez većih problema je Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička. Samo nekoliko dana nakon odrađenih reprezentativnih akcija Vuković je u 26:20 pobjedu ugradio svoja tri pogotka. Tri više postigao je njegov suigrač Just, a ukupno sedam najbolji strijelac gostiju Böhm.

U šestoj minuti dvoboja domaća je momčad stigla do laganih 5:0, na u nastavku prvog dijela nije bilo previše pogodaka. Ukupno 12 postigao je Lübbecke, dok su igrači Bergischera u tom prvom poluvremenu tek sedam puta pogađali protivničku mrežu. Najbolje minute gosti su odigrali na samom početku nastavka kada su zaostatak s -5 smanjili na -2, ali dalje od toga nije išlo.

Frisch Auf Göppingen - VfL Gummersbach

Srijeda je uspješna bila i za Gummersbach, u čijim su redovima Zrnić i Šprem susret u Göppingenu završili u vrhu gostujuće liste strijelaca. U 38:30 pobjedi po sedam su pogodaka u redovima pobjednika postigli Pfahl, Putics i Zrnić, dok je Šprem u domaću mrežu pospremio dvije lopte manje. Vjenceslav Somić nije dobio priliku pored para Ristovski - Rezar, dok je Anušić u domaćim redovima utakmicu završio bez postignutog zgoditka, ali s dva isključenja.

Do 18. minute i 10:10 domaćin se uspješno držao u priključku, da bi do kraja prvog poluvremena Gummersbach stigao do ugodnih četiri razlike. U drugom dijelu, najčešća prednost koju je sastav u vodstvu imao iznosila je +7, a tri zgoditka u tri posljednje minute pogurale Gummersbach prema još uvjerljivijoj pobjedi.