HSV Hamburg 31:30 Lemgo
Lemgo

Tijesna pobjeda Hamburga nad Lemgom

Ivan Dominik • srijeda, 18.04.2012.

Počelo je novo, 29. kolo najjače rukometne lige svijeta, a otvorile su ga jake momčadi hamburškog HSV-a te Lemga. Domaća ekipa za koju nastupaju i tri hrvatska "Kauboja" teže je od očekivanog svladala jake goste, koji su lako mogli prirediti senzaciju u gradu na Labi...

U sklopu 29. kola rukometne Bundeslige u utorak navečer su se sastali HSV Hamburg i TBV Lemgo. Domaćinima je pobjeda bila prijeko potrebna kako bi se bodovno izjednačili s drugo plasiranim Flensburgom, dok je Lemgo bio rasterećen te je mogao samo priželjkivati iznenađenje. Inače, šest kola prije kraja njemačkog prvenstva, a uoči susreta s Hamburgom, Lemgo se nalazio na sedmoj poziciji lige te se kao i tijekom čitave sezone bori za mjesto u Europi naredne sezone.

Utakmica između dvaju odličnih sastava punih kvalitetnih pojedinaca i reprezentativaca različitih rukometnih sila, počela je dosta izjednačeno, pogotovo u prvoj četvrtini ogleda. Tek u posljednjih desetak minuta utakmice su se domaćini uspjeli odvojiti na dva gola razlike, no nedugo zatim su igrači Lemga potpuno preokrenuli rezultat, došli do prednosti te su na poluvrijeme odnijeli zalihu od tri pogotka.

Tako je drugo poluvrijeme počelo s aktivnim rezultatom za obje ekipe, 17:14 za goste, a u drugih se 30 minuta probudio HSV, nakon što su igrači očito ozbiljno shvatili svog protivnika. Lemgo je još jedno kraće vrijeme održavao prednost od tri gola, no ubrzo su igrači Martina Schwalba počeli opasno dostizati zaostatak.

Do 50. minute utakmice se prednost gostiju istopila, a prvo vodstvo HSV-a nakon dugo vremena bilo je baš u tom periodu od posljednjih desetak minuta dvoboja, kada je Hrvat Blaženko Lacković zabio za 25:24 vodstvo svog kluba. Nepune četiri minute prije kraja su gosti došli na 28:28 što je bilo posljednje izjednačenje utakmice, a u napetoj su završnici više koncentracije, želje, htijenja pa i sreće imali domaćini koji su na kraju tijesno pobijedili 31:30.

HSV se iz ponora izvukao zahvaljujući odličnoj obrani u drugom poluvremenu, dok su ih u napadu predvodili Marcin Lijewski, najbolji strijelac utakmice s deset golova, te Hans Lindberg koji je dodao sedam zgoditaka. Od hrvatskih igrača u redovima pobjedničkog sastava najviše se istaknuo Lacković s tri važna gola, dok je isto toliko zabio i Domagoj Duvnjak. Na poziciji kružnog napadača je dva puta mrežu Lemga tresao Igor Vori, koji je jednom u utakmici i isključen na dvije minute.

Gostujući je sastav ipak ostao bez bodova na sjeveru Njemačke, iako je mogao lako doći do pozitivnog rezultata. Najbolji u redovima Lemga u ovoj vrlo efikasnoj utakmici bili su Nijemac Sebastian Preiß sa sedam zgoditaka, Rolf Hermann je zabio jedan manje, a razigravač Martin Strobel dodao je i pet golova mnoštvu svojih asistencija.

Nakon ove utakmice koja je odigrana pred gotovo 10.000 gledatelja u hamburškoj O2 Areni, nije došlo do velikih promjena na tablici Bundeslige. Lemgo je ostao sedmi s četiri boda manje od šesto plasiranog Magdeburga, a Hamburg se izjednačio s Flensburgom na drugom mjestu, premda momčad Ljubomira Vranješa ima utakmicu manje. Ostale utakmice 29. kola lige igraju se u srijedu i subotu.