Ninčević predvodio Lisice, Kiel ne posustaje

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.04.2012.

Rukometaši Kiela i nakon 28. odigranog dvoboja drže stopostotan učinak. Frisch Auf Göppingen poslužio je kao posljednja provjera pred četvrtfinalni dvoboj sa Zagrebašima, a najboljima su se u ovoj utakmici pokazali Jicha, Ilić i vratar Omeyer. Berlinski Füchse također je bio uvjerljiv uz odličan učinak Ninčevića. Hrvatski je reprezentativac postigao 10 od ukupno 35 pogodaka svoje momčadi...

Frisch Auf Göppingen - THW Kiel

Sastav Kiela odradio je u srijedu posljednji prvenstveni ispit prije europskog okršaja u Areni. Lider Bundeslige slavio je na gostovanju u Göppingenu i time stigao do 28 pobjede (utakmica manje) uz gol razliku +259. Momčad Alfreda Gislasona nakon 20 minute igre odvojila se na 13:8. Ipak, na predah se otišlo s dva gostujuća pogotka prednosti, a ključno odvajanje bilo je ono sredinom druge polovice susreta.

U periodu od 40. do 52. minute domaći su rukometaši tek tri puta pogađali protivničku mrežu, dok su se gostujući šuteri u strijelce upisali devet puta. Loš period za Frisch Auf Göppingen bile su i posljednje minute, posljednji svoj zgoditak Petkovićevi su igrači postigli šest minuta prije završetka utakmice.

U posljednja dva bundesligaška dvoboja sastav Kiela povukao je u drugom dijelu, odnosno pred sam kraju utakmice, a odlična vijest za njihova stratega je i to što su se u srijedu u strijelce upisali svi igrači osim vratarskog dvojca Omeyer - Palicka.

Najviše pogodaka postigao je Jicha, njih sedam, dok je Ilić postigao tri manje. Omeyer je u 50 provedenih minuta na parketu skupio 14 obrana. Najraspoloženiji kod Göppingena bio je Rnić s osam zgoditaka. Anušić je svoj nastup obogatio žutim kartonom.

Füchse Berlin - Bergischer HC

Uvjerljive su u 29. kolu bile i berlinske Lisice. Pred više od šest tisuća gledatelja Füchse je ugostio Bergischer, klub s kojim započinje opasna zona. Već u prvom poluvremenu, točnije nakon 20 minuta igre domaćin je stigao do 14:7, dok se na odmor otišlo pri njegovih +8. Na ulasku u posljednjih 15 minuta Sigurdssonov je sastav stigao do 29:19, a u jednom trenutku držao je i prednost od 11 pogodaka.

Najbolji šuter u redovima pobjedničke momčadi bio je hrvatski reprezentativac Ivan Ninčević s deset postignutih pogodaka i stopostotnom realizacijom s linije sedam metara (6/6). Denis Špoljarić svoje ime nije upisao u listu strijelaca, a dvoboj je završio s dva zarađena isključenja. Kod gostiju je najuspješniji bio sedmerostruki strijelac Klev.

VfL Gummersbach - SG Flensburg-Handewitt

11-plasirani Gummersbach za koji su u srijedu nastup upisali Zrnić i Šprem, namučio je prvog pratitelja Kiela, SG Flensburg-H. Favorit u ovom susretu, gostujući sastav, tokom čitavog se susreta nije uspio odvojiti na osjetniju razliku. Tek u posljednjih nekoliko minuta Flensburg je stigao do +4, no potom u posljednjoj minuti prima dva brza pogotka za konačnih 32:30.

Najveća prednost koju je u prvih pola sata igre ima je +2, s 15:14 otišlo se na odmor, a u 22. minuti minimalna je prednost bila na domaćoj strani. Osam pogodaka postigao je domaći Mehe i Đorđić u gostujućem dresu, Zrnić je u ovaj tijesni poraz ugradio pet svojih pogodaka, dok je Šprem jednom tresao mrežu protivničkog čuvara mreže. Vjenceslav Somić ponovno nije dobio priliku pored Ristovskog i Rezara.

Eintracht Hildesheim - Rhein-Neckar Löwen

Uspješno kolo ostalo je i iza Čupića i njegova Löwena. Momčad Gudmundura Gudmundssona već je nakon prvih pola sata vodila za deset pogodaka, a nakon tri četvrtine dvoboja semafor Sparkassen Arene pokazivao je velikih 30:18 u korist gostiju. Pet minuta prije isteka vremena domaći su bili u minusu od 15 pogodaka, no do kraja su ipak za nijansu uspjeli ublažiti poraz. Myrhol sa sedam i Čupić sa šest pogodaka predvodili su napade svoje momčadi, dok su kod domaćina jednako uspješni bili Jahns, odnosno Tzimourtos.

U posljednjem dvoboju dana Magdeburg je rezultatom 27:21 svladao Großwallstadt.