MAXtv Prva liga, 27. kolo, 21.04.2012, 16:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Fejer (Bjelovar), Loparac (Sladojevci)

Četvrti uzastopni remi Slavena na Šubićevcu

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 21.04.2012.

I četvrti put za redom susret Šibenika i Slaven Belupa na Šubićevcu završio je bez pobjednika. Ovog puta bilo je 1:1. U ne pretjerano zanimljivoj utakmici gosti su poveli preko Josipa Brezovca, a bod Narančastima donio je stoper Marko Bašić. Susret su obilježili i povici na suđenje, prvenstveno gostiju koji smatraju da su u više situacija oštećeni.

Zeni Husmani
65'
24
Marko Anić
72'
13
Boris Pešić
72'

Roy Ferenčina

Domaćin je od početka imao više loptu u svom posjedu. Zaprijetiti su pokušali Malčić i Miro Slavica, ali poteškoća za gostujućeg vratara Rodića nije bilo. Na drugoj strani, praktički iz prvog dolaska u kazneni prostor domaćina Slaven Belupo je poveo: Mujanović je asistirao Brezovcu koji s 11 – 12 metara zakucava loptu u lijevi gornji kut Šibenikova gola. Vodstvo gostiju šokiralo je domaćine koji nikako nisu uspijevali zaprijetiti Rodiću. Pokušao je Georgievski u 36. minuti, ali nije išlo u okvir gola. Minutu prije toga slobodan udarac imao je Vugrinec, no, pogodio je tek živi zid.

Neposredno pred odlazak na odmor Vuk je uposlio suigrača u napadu Slavicu, ali, on, okružen četvoricom braniča Slaven Belupa, nije uspio kvalitetnije reagirati. I onda u 45. minuti gosti iz Koprivnice postižu drugi gol, ali na asistenciju pomoćnika Loparca glavni sudac Marić poništio je gol Mujanovića. Još u trenutku kad je Glavica uputio centaršut pomoćnik je mahao zaleđe. Skočila je cijela gostujuća kluba smatrajući da im je poništen regularan gol.

Desetak minuta čekalo se u drugom dijelu na imalo opasniju situaciju. Opet je Vuk asistirao Slavici koji ni ovog puta nije uspio biti precizniji. I onda u 69. minuti još jedan sporan trenutak: u kaznenom prostoru Šibenika u duelu su bili domaći branič Bašić i Brezovec, veznjak gostiju našao se na travi, a Koprivničani su tražili jedanaesterac. Sudac Marić nije se oglasio, na što je poludjela gostujuća klupa, a najžešći je u prigovorima bio trener Ferenčina pa ga je sudac isključio i poslao na tribine.

Nije strateg gostiju ni došao do istočne tribine, a domaćin je izjednačio. Sudac Marić označio je indirekt za domaćine iskosa s desne strane kaznenog prostora: Španja je izveo, udarac Slavice obranio je Rodić, pokušao je i Vuk, da bi se lopta odbila na nogu braniču Bašiću koji postiže prvijenac u šibenskom dresu za izjednačenje.

Bilo je još uzbuđenja do kraja utakmice: u 81. minuti pucao je Vugrinec iz slobodnog udarca, kroz živi zid, na crti je spasio Malčić. Odmah potom sporan trenutak i na suprotnoj strani: u kaznenom prostoru gostiju na zemlji se našao Malčić, sudac je i ovog puta ostao nijem. Potom odlična šansa za domaćine: Anić je sjajnom loptom pronašao Husmanija, ali veznjak domaćih umjesto udarca komplicira i prilika odlazi u nepovrat. Na drugoj strani sijevnula je kontra, ali Georgievski je u posljednji trenutak blokirao Mujanovića koji se iskosa s lijeve strane spremao na udarac na domaća vrata.

Pravih šansi do kraja utakmice nije bilo. Završilo je tako podjelom bodova, a o sudačkim odlukama sigurno će se još pričati. Šibenik je remijem, čini se, i matematički izgubio sve šanse za ostanak u prvoligaškom društvu, dok je Slaven izgubio dva važna boda u borbi za izlazak na europsku scenu. A, mora se priznati, ni prikazana igra na Šubićevcu nije im baš bila na visini momčadi koja se bori za europska natjecanja.