Lübbecke uvjerljiv, Hüttenberg prokockao prednost

Josip Tolić • utorak, 24.04.2012.

29. kolo rukometne Bundeslige kompletirano je trima subotnjim ogledima u kojima su zabilježena sva tri znaka. Vukovićev Lübbecke bez problema slavio je protiv Balingena, Hüttenberg je remizirao s Hannoverom unatoč visokom vodstvu, a Melsungen je ulovio gostujuća dva boda kod Wetzlara.

Lübbecke i Balingen odmjerili su snage želeći pobjeći iz opasne zone koliko je to moguće, a bolji je bio domaći sastav u kojem nastupa hrvatski dvojac Blažičko - Vuković uvjerljivo slavivši 30:21. Gosti niti u jednom trenutku utakmice nisu bili u vodstvu; zaostatak je rastao od "-2" u 15. minuti, "-7" na predahu (17:10) sve do konačnih "-9" koju su domaćini prethodno već dvaput dosezali. Među pobjedničkim redovima najučinkovitiji bili su Tomasz Tłuczyński i Arne Niemeyer sa šest golova, dok se Drago Vuković triput upisao u strijelce. Nikola Blažičko skupio je deset obrana.

Pretposljednji sastav lige Hüttenberg uspio je otkinuti bod Hannoveru na svom parketu odigravši 29:29, iako su 19 minuta prije kraja vodili s uvjerljivih 22:16. Gosti tad, međutim, rade seriju 6:0 i izjednačuju, a isti je ishod bio i na kraju. Hüttenberg, za koji je Timm Schneider postigao osam pogodaka, tako je nastavio skupljati bodove i nadu za ostankom u društvu najboljih održati na životu. Najbolji u redovima Hannovera, koji je prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede i trenutno drži 14. mjesto, bio je Hannes Jon Jonsson s osam golova.

Jedina gostujuća pobjeda djelo je Melsungena koji je u okršaju dviju ekipa iz sredine ljestvice tijesno slavio kod Wetzlara 25:26. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su oba sastava imala faze s nekoliko pogodaka prednosti. Na kraju se presudnim pokazao gol Antona Manssona četiri minute prije kraja koji je bio posljednji i pobjednički za goste. Iznimno raspoložen u pobjedničkom sastavu bio je Alexandros Vasilakis s 11 golova, dok je hrvatski vratar Mario Kelentrić dobio priliku tek kod jednog sedmerca. Na drugoj strani najbolji su bili Daniel Valo i Steffen Fäth sa šest golova.