Mladost rutinski kroz Poljud

Marko Domljanović • četvrtak, 26.04.2012.

U prvoj utakmici dvoboja za treće mjesto, Mladost je večeras na poljudskim bazenima uvjerljivo slavila protiv splitskog Mornara. Domaćin se vrlo dobro predstavio u prvoj četvrtini, ali nakon toga se Zagrepčani bude i bez većih problema dolaze do pobjede.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti već nakon prve utakmice doigravanja za treće mjesto imaju veliku prednost. Naime, Žapci su uvjerljivo slavili u gostima kod splitskog Mornara i tako potvrdili ulogu favorita s kojom su ušli u ovaj duel.

Međutim, utakmica nije počela prema očekivanjima - naprotiv, Mornar je prvu četvrtinu odigrao odlično i zahvaljujući sjajnom Bijaču na svojim vratima ostavio novopečene sudionike završnog turnira Eurolige bez postignutog pogotka uz dvije lopte u mreži Pavića. Činilo se tada da bi utakmica mogla obilovati uzbuđenjima, ali već u drugoj dionici Mladost ubacuje u višu brzinu i do poluvremena preokreće rezultat u svoju korist.

Treća četvrtina donosi potpuni raspad sistema u redovima domaćina što Mladost bez ikakvih problema koristi i s pet pogodaka lomi susret u svoju korist. U posljednjoj četvrtini prednost je narasla i do najvećih 11:4, ali Splićani u završnici uspijevaju ipak koliko-toliko ublažiti uvjerljiv poraz.

Najsvjetlija točka u redovima poraženih još jednom je bio Bijač koji je upisao 13 obrana, jednu više od kolege mu Pavića na drugoj strani. Od strijelaca se najviše istaknuo Milaković koji je pogodio četiri puta, a Mallarach, Udovičić i Bukić dodali su po još dva gola. Kod Mornara je toliko zabio jedino Ban.