Györi u Podgoricu sa samo dva pogotka prednosti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.05.2012.

Rukometašice Györia rezultatom s dva će pogotka prednosti čekati uzvratni susret finala Lige prvaka. Na domaćem terenu, pred pet tisuća gledatelja, svladale su Budućnost rezultatom 29:27...

Domaća je ekipa bolje ušla u susret, već na startu zabilježila je lakih 3:0, uz veliku pomoć najbolje igračice, vratarke Katrine Lunde Haraldsen. Haraldsen je utakmicu završila s 20 obrana, zaustavivši i pet udaraca s linije sedam metara. Prvi pogodak za Budućnost postigla je Ana Đokić.

Tokom čitave utakmice obje su ekipe veliku pažnju posvetile obrambenim zadacima pa je tako Dragana Cvijić već u 13. minuti zaradila svoje drugo isključenje. Netom prije odlaska na odmor Đokić pogađa za 12:12, no u nastavak se ulazi s minimalnom prednosti domaćina.

Vratarki mađarskog sastava u drugom dijelu odličnom se predstavom priključila Anita Görbicz pa je Györi u 48. minuti poveo s osjetnijih 23:18. Ipak, završne minute pripale su drugoj vratarki, onoj gostujućoj, Clari Woltering, koja je obranama (16) dala vjetar u leđa svojim suigračicama za novo rezultatsko priključivanje.

Na kraju su domaće rukometašice uspjele zadržati dva pogotka prednosti čime je uzvratni dvoboj, koji je na rasporedu u nedjelju 13. svibnja, dodatno dobio na atraktivnosti i neizvjesnosti. U redovima pobjedničke momčadi najviše je pogodaka postigla Görbicz, njih 12, dok je Popović kod gostiju bila uspješnija za dva zgoditka.