Čupićevi Lavovi uvjerljivo poraženi na domaćem terenu

Zvonka Keliš • četvrtak, 17.05.2012.

U zaostalom susretu 28. kola njemačkog rukometnog prvenstva novi njemački prvak uvjerljivo je stigao do domaće pobjede nad rukometašima Wetzlara, dok je u sklopu 32. kola, također kod kuće, Lemgo slavio nad momčadi Magdeburga. Rhein-Neckar Löwen je, pak, poražen na domaćem terenu od Flensburga, a Melsungen od Frisch Auf Göppingena.

THW Kiel - HSG Wetzlar 33:27 (19:16)

Novi njemački prvak, momčad Kiel, u svojoj je Sparkassen Areni u sklopu zaostalog susreta 28. kola ugostio rukometaše Wetzlara koji su se potom kući vratili s porazom sa šest golova razlike. Izjednačeno je bilo na samom startu dvoboja (3:3) sve do posljednjih pet minuta susreta, iako su se gosti povremeno uspjeli odvojiti na dva pogotka razlike (6:4, 8:6). Međutim, u samoj završnici domaćin nakon 14:14 s nekoliko mini serija odlazi na +2 i 16:14, a potom i 19:16 s kojima se ide i na predah.

U uvodnim minutama nastavka domaća se momčad odvaja i na +5 (22:17), no gostujuća momčad do sredine drugoga poluvremena ipak stiže do novog poravnanja rezultata (23:23). Posljednjih desetak minuta domaći rukometaši otvaraju vodstvom 26:23, dok konačno osiguravaju pobjedu 33:27. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Momir Ilić i Filip Jicha s po šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Wetzlara bio Lars Friedrich također sa šest golova.

TBV Lemgo - SC Magdeburg 37:29 (21:14)

Momčad Magdeburga u sklopu 32. je kola rukometne Bundeslige stigla u goste rukometašima Lemga gdje je pretrpjela poraz s osam pogodaka razlike. Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 5:3 i 7:5 nakon čega samo povećava svoju prednost (14:10, 18:12). Do odlaska na odmor domaća momčad stiže i na +7 i 21:14.

Na samom startu drugoga dijela domaći rukometaši čuvaju prednost stečenu u prvom poluvremenu (23:16, 27:20), dok je sredinom drugoga poluvremena povećavaju na +8 (29:21), a potom odlaze i do velikih deset golova prednosti (34:24). Na kraju, gosti uspijevaju smanjiti svoj zaostatak na konačnih -8 te Lemgo tako osigurava pobjedu 37:29. Odličan je u redovima pobjednika bio Finn Lemke sa sedam pogodaka, dok se kod Magdeburga istaknuo Yves Grafenhorst sa šest golova.

Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt 27:34 (18:14)

SAP Arena u Mannheimu bila je domaćin susreta rukometaša RN Löwena i Flensburga u kojem je do slavlja stigla gostujuća momčad. Uvodne minute susreta donijele su izjednačenje 3:3, a potom i 6:6 nakon čega domaćin serijom 4-0 osigurava vodstvo 10:6. Četiri pogotka prednosti domaća je momčad čuvala sve do isteka 30. minute te se tako na odmor ide s vodstvom Lavova 18:14.

Tek je nešto više od sedam minuta u nastavku dvoboja bilo potrebno gostima kako bi ponovno poravnali rezultat (19:19) nakon čega ga s nekoliko serija udaraca preokreću u svoju korist (23:20, 27:22). Do konca gostujući rukometaši povećavaju svoje vodstvo na konačnih 34:27. U pobjedu svoje momčadi Anders Eggert i Lars Kaufmann ugradili su po sedam pogodaka, dok je Krzysztof Lijewski za RN Löwen zabio također sedam golova, a Ivan Čupić je dodao njih dva.

MT Melsungen - Frisch Auf Göppingen 24:32 (9:14)

Rukometaši Melsungena na svom su terenu, u sklopu 32. kola Bundeslige, pretrpjeli poraz od momčadi Frisch Auf Göppingena koja se tako kući vratila s novim prvenstvenim bodovima. Zanimljivo je bilo na samom startu susreta, naime, nakon izjednačenja 5:5 gosti se počinju rezultatski odvajati te uskoro stižu do prednosti od četiri (10:6), a potom i pet pogodaka razlike (12:7). Do kraja prvoga dijela postignuta su po dva pogotka s obje strane te se na predah ide s gostujućim vodstvom 14:9.

Gostujuća momčad u drugom poluvremenu samo povećava prednost nad domaćim rukometašima te ubrzo vodi 21:14, ali i 30:21. Do isteka 60. minute domaćin se vraća na osam golova zaostatka (24:32), no više od toga nije uspio postići. Michael Thiede i Momir Rnić sa šest su pogodaka predvodili Göppingen do pobjede, Dalibor Anušić se jednom upisao u strijelce, dok je Nenad Vuković u poraz svoje momčadi ugradio pet golova.

Vikend u Bundesligi donosi nove zanimljive susrete te će tako u petak u sklopu 32. kola snage odmjeriti momčadi Großwallstadta i Eintracht Hildesheima te Balingen-Weilstettena i berlinskih Lisica. U subotu će, pak, zaigrati rukometaši Bergischera i Hüttenberga te Wetzlara i HSV Hamburga, dok će dan kasnije na teren izaći novi njemački prvak kojemu će se suprotstaviti Lübbecke. Sljedeće će srijede kolo kompletirati susret momčadi Hannover-Burgdorfa i Gummersbacha.