Atletico po četvrti put ili Kiel po treći put?

Ivana Strahija • nedjelja, 27.05.2012.

U poslijepodnevnim satima nedjelje bit će odlučeno tko ima pravo na naslov rukometnog kralja Europe. U borbu će Španjolci i Nijemci, koji su u subotu s prilično tijesnim rezultatima uspjeli izboriti finale Lige prvaka.

Debitant iz Danske nije uspio napraviti senzaciju te je Atletico Madrid nakon 60 minuta upisao 25:23 protiv Kobenhavna i ušao u svoje osmo finale Lige prvaka. Susret za bivši Ciudad Real nikako nije bio jednostavan, jer je danska obrana na čelu s odličnim golmanom Kasperom Hvidtom Madriđanima bila užasni problem, posebno u prvih pola sata igre.

Rezultat na poluvremenu, 15:12 za Kobenhavn, dao je naslutiti pad španjolskog velikana, no Talant Dujšebajev nije uzalud prozvan jednim od najvećih trenera današnjice, te je uz par izmjena konačno doveo vodu na mlin ekipe iz Madrida.

"Utakmica je bila teška, o tome nema zbora, i glavni nam je cilj što prije oporaviti momčad. Na žalost, nije baš idealno što naši protivnici imaju tri sata više za odmor, to nije baš optimalno. Međutim, moja momčad ima dovoljno iskustva da u utakmicu protiv Kiela uđe sa 100 posto, što mi daje nadu u uspjeh", kazao je Dujšebajev.

Kiel i Ciudad Real redoviti su sudionici Lige prvaka, a pošto su obje ekipe iz vrha svjetskog rukometa, ne čudi što su se već ranije susretale u finalima europske klupske smotre.

U sezoni 2008./2009. Ciudad je bio bolji od Kiela i titulu prvaka ponio ukupnim rezultatom 67:66, dok je u sezoni ranije taj rezultat bio 58:54, a pehar je opet otišao Španjolcima. Posljednji veliki sraz su Ciudad Real i Kiel imali u sezoni 2009./2010., kad je njemački prvak s 29:27 u polufinalu izbacio španjolski sastav iz utrke za peharom, samo da bi ga sam osvojio.

Polufinalni dvoboj između Kiela i Füchsea bio je još napetiji. Keil je od početka krenulo silovito i napravio razliku, dok su se Lisice jedva borile s odličnom obranom Kiela. Ipak, do isteka poluvremena razlika se otopila na svega +2 za njemačkog prvaka.

U drugom je poluvremenu Füchse međutim dao sve od sebe te u 54. minuti konačno izjednačio na 23:23 te je u infarktnoj završnici odlučio pogodak novog heroja sastava iz Kiela, Filipa Jiche, koji je pogodio za 25:24.

I dok je slavlje u redovima Kiela bilo ogromno, isto je tako veliko bilo razočaranje u redovima Füchsea. Ipak, nisu si Berlinčani dopustili previše tugovanja: "Prilično sam tužan. ali ujedno i izuzetno ponosan na svoju ekipu. koja se vratila iz zaostatka i pokazala pravi karakter. Nadam se da ćemo isti takav karakter pokazati i u utakmici za treće mjesto, naravno da se nadamo pobjedi", kazao je Petr Stochl, sjajni češki golman.