Ninčević i Špoljarić s Lisicama osigurali slavlje nad Lemgom i mjesto u Ligi prvaka

Zvonka Keliš • četvrtak, 31.05.2012.

U 33. kolu njemačkog rukometnog prvenstva momčad berlinskih Lisica domaćim slavljem nad Lemgom osigurala je treće mjesto Bundeslige te tako i svoje mjesto u novoj sezoni Lige prvaka. Momčad Flensburga je, pak, bila bolja od Hannover-Burgdorfa, dok je Gummersbach minimalno poražen od Wetzlara. Susret Frisch Auf Göppingena i Großwallstadta završio je bez pobjednika.

Füchse Berlin - TBV Lemgo 36:24 (19:8)

U sklopu pretposljednjeg, 33. kola rukometne Bundeslige momčad Füchse Berlina u svojoj Max Schmeling dvorani ugostila je rukometaše Lemga te je uvjerljivim slavljem s čak 12 pogodaka razlike osigurala treće mjesto na ljestvici koje, pak, vodi izravno u natjecanje za prvaka Europe. Posljednji domaći susret ove sezone igran tek tri dana nakon završnice natjecanja za prvaka Europe, bolje je otvorio domaćin koji je poveo 6:4 i 13:7. Do odlaska na odmor domaća se momčad sve više odvaja od gostiju te tako stiže na +8 (16:8), ali i na +11 (19:8).

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije Lisica koje ubrzo imaju i 13 pogodaka prednosti (25:12, 29:16) te koje potom samo čuvaju svoju prednost. Berlinov trio Iker Romero, Evgenij Pevnov i Colja Löffler stoga je za kraj svoje navijače odlučio uveseliti s nekoliko zanimljivih poteza, no ni na njih gostujući igrači nisu imali odgovor te Füchse tako osigurava slavlje 36:24, dva nova prvenstvena boda te treće bundesligaško mjesto. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Mark Bult s čak 12 postignutih pogodaka, Ivan Ninčević je dodao njih tri, a Denis Špoljarić jednog, dok je najbolji kod Lemga bio Finn Lemke sa sedam golova.

Flensburg-Handewitt - Hannover-Burgdorf 39:27 (22:16)

Momčad Flensburga u sklopu 33. je kola rukometne Bundeslige također stigla do uvjerljivog domaćeg slavlja nad rukometašima Hannover-Burgdorfa. U susret je bolje krenuo domaćin te je poveo 7:4, a potom i 14:9 nakon čega njegova prednost samo raste. Do kraja prvoga dijela domaća je momčad, pak, stigla do prednosti od šest pogodaka i vodstva 22:16.

U uvodnim minutama nastavka domaći rukometaši osiguravaju prednost od deset (29:19), ali i više pogodaka (31:20) čime samo potvrđuju pitanje pobjednika dvoboja. Gosti se do isteka 60. minute naprosto nisu uspjeli bolje suprotstaviti svom protivniku koji s konačnih 39:27 osvaja dva nova prvenstvena boda. Odlični su u redovima Flensburga bili Anders Eggert i Lars Kaufmann s po osam pogodaka, dok se kod Hannover-Burgdorfa istaknuo Morten Olsen s deset golova.

Gummersbach - Wetzlar 24:25 (13:10)

U svom posljednjem susretu na parketu domaće, Eugen Hass dvorane, rukometaši Gummersbacha nakon napete borbe nisu uspjeli osigurati pobjedu već su minimalno poraženi od momčadi Wetzlara. Zanimljivo je bilo na samom startu susreta gdje su gosti poveli 1:0, domaćin je ubrzo preokrenuo rezultat u svoju korist za vodstvo 5:3 i 7:6, no gostujuća se momčad potom ponovno ukazala te poravnala sve na 7:7. Domaća se momčad tada ipak odvaja te do isteka 30. minute osigurava prednost od tri pogotka (13:10).

Napeto je bilo i u drugom dijelu dvoboja gdje domaći rukometaši svoje vodstvo uspijevaju sačuvati do same završnice u koju se ulazi s novim izjednačenjem 21:21. Bolju igru u posljednjih desetak minuta pokazali su, pak, gostujući rukometaši koji uspijevaju izboriti minimalno slavlje 25:24, kao i nove bodove. U pobjedu svoje momčadi Timo Salzer je ugradio sedam golova, dok je Adrian Pfahl za Gummersbach zabio također sedam golova, Vedran Zrnić je, pak, dodao njih dva, a Goran Šprem se nije upisao u strijelce.

Frisch Auf Göppingen - Großwallstadt 29:29 (16:15)

EWS Arena u Göppingenu bila je domaćin susreta 33. kola između domaćih rukometaša i momčadi Großwallstadta koji je, pak, završio bez pobjednika te podjelom bodova. Uvodne minute dvoboja pripale su domaćinu koji je na samom startu uspio stvoriti prednost od tri pogotka (7:4), no gosti se tada polako priključuju u ogled te do sredine prvoga poluvremena osiguravaju poravnanje rezultata (8:8). Uslijedila je potom igra gol za gol u kojoj se na koncu nešto bolje snašla domaća momčad koja tako na predah ide s minimalnom prednošću 16:15.

Gostujuća je momčad, pak, u prvim minutama nastavka ubrzala ritam te je ubrzo stigla na +2 i 20:18, no igrači Göppingena postepeno se vraćaju u igru te nešto više od sedam minuta prije kraja izjednačenjem na 27:27 osiguravaju uzbudljivu završnicu. Napeto je bilo sve do samoga kraja kada Mitar Markez propušta realizirati sedmerac i osigurati slavlje svoje momčadi čime susret završava neriješenim rezultatom 29:29, kao i podjelom bodova. Momir Rnić i Mitar Markez za momčad Frisch Auf Göppingena postigli su po sedam pogodaka, dok je Stefan Kneer za Großwallstadt zabio osam golova.