Automoto

WTCC: Gabriele Tarquini u Portugalu kreće s pole positiona

Maj Gašparac • subota, 02.06.2012.

Talijan Gabriele Tarquini bio je najbrži u kvalifikacijama utrke u Portugalu te je osvojio svoj drugi ovosezonski pole position, a odmah iza njega startat će aktualni prvak Yvan Muller.

Gabriele Tarquini u SEAT-u započet će s pole positiona utrku Svjetskog prvenstva turističkih automobila u Portugalu koja je na rasporedu u nedjelju. Talijanski vozač izvrsno je vozio u kvalifikacijama i izborio prvo mjesto s 0,266 sekunde prednosti nad Yvanom Mullerom.

"Ovaj automobil je iz 2005. godine, no i dalje me uspijeva iznenaditi", oduševljeno je prokomentirao Tarquini nakon kvalifikacija.

Treće mjesto zauzeo je Norbert Michelisz u BMW-u koji ove sezone vozi u vrlo dobroj formi, a četvrti je Rob Huff. Peto mjesto u kvalifikacijama zauzeo je Tom Coronel.

Domaći vozač Tiago Monteiro će startati s osme pozicije.

Prva utrka počinje u nedjelju u 13:05 sati, a druga u 15:35.