Vinokurovu zlato za kraj karijere, Hrvati zaostali 40 sekundi

Ante Dubravac • subota, 28.07.2012.

Aleksandr Vinokurov osvojio je zlatnu medalju nakon što je prvi najbrže prošao nešto manje od 250 kilometara cestovne utrke na Olimpijskim igrama u Londonu.

Na samom kraju svoje bogate karijere 39-godišnji Kazahstanac Aleksandr Vinokurov osvojio je zlatnu olimpijsku medalju čime je došao do svoga najvećeg uspjeha u karijeri.

Vinokurov se u završnici utrke uspio zajedno s Kolumbijcem Rigobertom Uranom odvojiti od ostatka pratnje te do velikog slavlja stigao nakon što je bio bolji u završnom sprintu.

Do brončane medalje stigao je Norvežanin Aleksander Kristoff.Jedan od ključnih trenutaka utrke svakako je bio i pad Švicarca Fabian Cancellare koji je bio u najužem krugu kandidata za zlatnu medalju.

Hrvatski biciklist Radoslav Rogina utrku je završio na 41. mjestu s zaostatkom od 40 sekundi dok je Kristijan Đurasek, koji je u London došao kao zamjena za Roberta Kišerlovskog s istim zaostatkom zauzeo 68. poziciju.