Španjolci pokazali zube prije utakmice s Hrvatskom

Tea Lokas • nedjelja, 29.07.2012.

Dvije favorizirane reprezentacije na vaterpolskom olimpijskom turniru položile su prve testove u skupini A, istoj u kojoj se nalazi i Hrvatska. Španjolska je razbila Kazahstan rezultatom 14:6, dok je Italija dobrim uvodom i završetkom zaslužila 8:5 protiv Australije...

Nakon Hrvatske, u bazen vaterpolske arene u Olimpijskom parku ušla je reprezentacija Španjolske, koja nije imala ni najmanjih problema sa svladavanjem Kazahstanaca. Protivnici naše reprezentacije u sljedećem kolu skupine A pokazali su nadmoć nad trećerazrednom vaterpolskom nacijom pobijedivši je sa 14:6 i najavili dobru formu pred okršaj s Hrvatima.

Španjolci su nedavno igrali s Hrvatskom u finalu Svjetske lige u Almatiju, a slavili su Rudićevi izabranici rezultatom 10:9 nakon peteraca.

U današnjem je susretu vaterpolska Furija od početka držala Kazahstan na pristojnoj udaljenosti. Perrone, koji je na kraju bio najbolji strijelac s pet pogodaka, u prvoj je četvrtini već dva puta varao vratara protivničke momčadi (4:2).

Najveću prednost stekli su Španjolci u drugom dijelu kada preko Perronea, Moline, Mallaracha i Sziranyija dolaze do nedostižnog rezultata 9:3. Na koncu je bilo 14:6, a dvojica vaterpolista koji su se istaknuli za Kazahstan bili su Gubarev i Ushakov, svaki s po dva pogotka.

Talijani u posljednjoj utakmici prvog kola skupine A nisu bili tako uvjerljivi, ali pobjeda nije došla u pitanje. Otvorili su susret protiv Australaca s tri pogotka, a precizni su bili Gitto na asist Feluga, Premuš na dobro dodavanje Presciuttija te Giorgetti preko Figliolija.

Australija se pojavila u utakmici početkom druge četvrtine, za što se potrudio Cleland ubacivši za 3:1. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 5:2 u korist šesterostrukog osvajača olimpijske medalje - Italije.

Nastavak je pružio sušnu treću četvrtinu u kojoj je jedini pogodak postigao Australac Howden, onaj za 5:3. U posljednjih osam minuta pet je lopti ušlo iza leđa vratara, tri za Italiju i dvije za Australiju. Konačnih 8:5 na semafor je postavio dvostruki strijelac Maurizio Felugo.

Španjolska - Kazahstan 14:6 (4:2, 5:1, 3:1, 2:2)