Borna Rupnik • nedjelja, 29.07.2012.

Nogometaši Brazila osigurali su svoje mjesto u četvrtfinalu Olimpijskih igara. Drugu su pobjedu na turniru ubilježili preokretom protiv Bjelorusije...

U skupini C nogometnog turnira na Olimpijskim igrama reprezentacije Egipta i Novog Zelanda osvojile su svoj prvi bod. U međusobnom susretu odigranom na Old Traffordu u Manchesteru završilo je 1:1.

Novozelanđani su prvi stigli do pogotka, kada je u 17. minuti precizan bio Wood. Egipćani su se potom dali u potjeru za izjednačenjem i zasluženo poravnali, preko Salaha u 40. minuti susreta. Usprkos znatno većem broju prigoda, izabranici Hanija Ramzija ipak nisu uspjeli doći i do pobjede.

U drugoj utakmici drugog kola skupine C, također na Old Traffordu, Bjelorusi su poveli protiv favoriziranih Brazilaca, no naposljetku su ostali praznih ruku.

Bardini Bressan matirao je brazilskog vratara Neta već u osmoj minuti, no Menezesova je momčad brzo uzvratila. U 15. minuti za 1:1 pogađa Alexandre Pato.

Neymar, koji je predvodio brazilski napad s Patom i Hulkom, postigao je vrlo lijep pogodak odluke, iz slobodnog udarca, u 65. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Oscar u sudačkoj nadoknadi, na asistenciju Neymara petom.

U trećem, posljednjem kolu, Brazil igra s Novim Zelandom, dok će Egipat odmjeriti snage s Bjelorusijom.