Golužina družina u potrazi za novim bodovima - čekaju ih Srbi

Martina Oštrić • utorak, 31.07.2012.

Hrvatsku mušku rukometnu reprezentaciju u utorak čeka novi zadatak. U drugom kolu olimpijskog turnira susret će se sa starim znancima, reprezentacijom Srbije. Premda tvrde kako je to za njih samo još jedna utakmica u nizu, mnogi će željeti pobjedu kao ispiranje gorkog okusa s posljednjeg Europskog prvenstva...

Hrvatska muška rukometna reprezentacija odlično je započela olimpijski turnir. U prvoj utakmici s deset je pogodaka razlike pokorena Južna Koreja, uvijek neugoda protivnik. Južniji od dviju Koreja samo su na početku utakmice uspjeli parirati odličnoj hrvatskoj reprezentaciji koja je u nastavku ubacila u višu brzinu i s lakoćom pobijedila svoje prve protivnike.

Za razliku od hrvatske reprezentacije, Srbi na startu Igara nisu upisali pobjedu. Španjolska je bila bolja rezultatom 26:21. Premda su na poluvremenu imali čak četiri pogotka prednosti (14:10), izabranici Veselina Vukovića potonuli su u drugom dijelu i ostali bez bodova. Trener Vuković nakon prve utakmice se vadio na neiskustvo. "Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, no u nastavku je presudilo neiskustvo. Imali smo previše tehničkih grešaka i Španjolskoj otvorili kontre, što je nemoguće braniti".

Kad je Hrvatska reprezentacija u pitanju, smatra da je Golužina vrsta korak ispred njih, ali samo zbog jedne stvari: "Hrvatska ima ono što mi nemamo, a to je iskustvo osvajanja medalja na Olimpijskim igrama. Mi se trebamo izvući iz ovoga i spremni dočekati Hrvatsku".

S izbornikom se slaže i Momir Ilić, koji smatra da će utakmica s Hrvatskom biti teža, i kvalitetom i emocijama. "Koliko god mi to htjeli izbjeći, utakmice s Hrvatskom su nešto posebno, bez obzira u kakvoj se situaciji nalazimo, i u kakvom trenutku igramo", kazao je kapetan Orlova.

Hrvatska i Srbija dosad su igrale devet puta, i Hrvatska omjerom još uvijek hvata svoje protivnike. Srbi su, što samostalno, što u kombinaciji s Crnogorcima, slavili pet puta, dok je Hrvatska bila bolja u tri navrata. Samo je jedan susret završen izjednačenim rezultatom.