Pobjeda Crne Gore, Južna Koreja dohvatila bod

Martina Oštrić • srijeda, 01.08.2012.

Brazilke su u skupini A protiv Velike Britanije, došle i do treće pobjede, čime su zasjele na vrh tablice. U hrvatskoj skupini još su Crnogorke u posljednjih 20 minuta nadmudrile Angolu, te došle do novih bodova. Grupa B donijela je po bod Norveškoj i Južnoj Koreji, a slavile su još Španjolska i Francuska...

Velika Britanija - Brazil 17:30 (8:17)

U skupini A reprezentaciju Brazila čekao je lagan zadatak - utakmica protiv domaćina turnira i outsidera skupine, Velike Britanije. Britanske su rukometašice držale priključak s južnoameričkim kolegicama tek pet minuta, nakon čega je ekipa danskog izbornika ubacila u višu brzinu, i kontrolirala susret do kraja. Sredinom prvog dijela uspjele su se Britanke približiti na dva pogotka zaostatka, no Brazilkama nisu uspjele priprijetiti.

Kod domaćina, najuspješnije s pet pogodaka bile su Gerbron i Byl, dok su Brazilke predvodile Rodrigues sa sedam, te Nascimento s pet pogodaka.

Crna Gora - Angola 30:25 (13:14)

U drugom susretu iste skupine sastale su se reprezentacije Crne Gore i Angole, te zajedničkim snagama postigle čak 55 golova. Sve do treće minute, kada je Carlos našla put pored Barjaktarović, mreže su mirovale. Obje reprezentacije igrale su vrlo izjednačeno, gol za golom, sve do 20. minute kada igračice Angole odlaze na tri pogotka razlike. Prva veća prednost nagnala je klupu Angole da pozove time out, nakon čega se Crnogorke vraćaju u igru, te se na odmor odlazi s golom prednosti Angole (13:14).

U drugom je dijelu Crnogorkama trebalo više od tri minute da krenu s pogocima i izjednače rezultat, nakon čega su ih suparnice, rezultatski, pratile u stopu sve do 40. minute. U posljednjih 20 minuta djevojke Dragana Adžića podižu tempo, i dolaze do osjetnije prednosti koja je iz minute u minutu rasla. Reprezentativke Angole iz rezultatskog se deficita nisu uspjele vratiti u utakmicu, te je Crna Gora upisala nova dva boda.

Popović i Bulatović predvode crnogorsku reprezentaciju sa šest pogodaka, dok je kod Angole najefikasnija bila Carlos sa sedam pogodaka ispred Morais s pet.

Španjolska - Danska 24:21 (14:9)

Treće kolo skupine B donijelo je sraz Španjolske i Danske. Sve do osme minute ove su dvije reprezentacije igrale izjednačeno, kada Španjolke preuzimaju inicijativu, i odlaze na tri pogotka prednosti. Sredinom prvog poluvremena Španjolke su otišle i na šest pogodaka razlike, no prva dionica završava rezultatom 14:9.

Početkom drugog dijela Dankinje su se počele vraćati, te smanjile zaostatak, no reprezentativke Španjolske nisu se dale nadmudriti, te s četiri pogotka ponovno vraćaju suparnice na nedohvatljiv zaostatak. Do kraja utakmice Dankinje su se uspjele vratiti na 22:20, no ne i prestići danas odlične Španjolke koje upisuju nova dva boda.

Francuska - Švedska 29:17 (16:11)

Francuskinje nisu imale težak posao protiv Šveđanki koje su im uspjele dati tek 17 pogodaka. Premda je Švedska reprezentacija prva postigla gol na utakmici, kako su minute odmicale, francuska se prednost povećavala. Do kraja prvog poluvremena Francuskinje su imale komotno vodstvo od pet pogodaka te nanijele glavobolje švedskom izborničkom stožeru.

Drugi je dio bio još lakši Francuskinjama, koje su u potpunosti zavladale terenom. Golovi su do 47. minute prštali sa svih strana, a vrijedi spomenuti da se u posljednjih 12 minuta mreža tresla samo jednom, i to za konačni, 29. francuski gol. Šveđanke su, pak, u drugih 30 minuta uspjele postići tek šest golova.

Norveška - Južna Koreja 27:27 (13:15)

Jedini remi danas odigrale su Južna Koreja i Norveška. U jutarnjoj utakmici koja je donijela konstantna izmjenjivanja rezultata Koreja je tek u 24. minuti došla do osjetne prednosti od četiri pogotka razlike, no Norvežanke su se uspjele vratiti, te se na odmor otišlo s dva pogotka razlike za Azijatkinje.

Koreja je u drugom dijelu podebljala vodstvo, no Norvežanke su se u tri minute uspjele vratiti i izjednačiti rezultat, pa čak i povesti, no Korejke im nisu dopustile da odu predaleko. Tri minute prije kraja utakmice Norvežanke su imale dva gola prednosti, no nisu ih uspjele sačuvati. Na kraju obje reprezentacije odlaze s bodom, što je i najpravednije.