SAD, Kina, Rusija i Francuska i dalje stopostotne

Mišo Gulić • četvrtak, 02.08.2012.

Treće kolo ženskog olimpijskog turnira ponudilo je nekoliko zanimljivih dvoboja, no dan je ipak prošao bez iznenađenja, reprezentacije koje su do sada pokazale visoku formu, s istom praksom su nastavile i dalje.

U srijedu su prve na parket izašle Francuskinje i Kanađanke. Bio je to, suprotno očekivanjima, od prve do zadnje minute uzbudljiv susret u kojem su ipak slavile Francuskinje te zadržale idealan skor, sada od 3-0 u grupi B.

U istoj skupini Australija je do skora od 2-1 došla pobjedom nad Brazilom, u utakmici koju su kontrolirale od prve do zadnje minute, dok je treći susret grupe B između domaćina Velike Britanije i Rusije otišao na rusku stranu, pa su domaće i dalje ostale na nuli u rubrici pobjede.

Susret Kine i Angole, u grupi A, u prvom je dijelu ponudio izjednačenost, no po povratku s odmora Kineskinje su zaigrale kudikamo bolje pa je susret vrlo brzo izgubio svaku neizvjesnost. Posljednji susret dana , ujedno i posljednji trećeg kola, odigrale su Amerikanke i Turkinje, a bez većih problem, uvjerljivo kao i do sada, pobjeda je upisana na američki konto, što je značilo i vrh u svojoj grupi.