Anton Glasnović posljednji u finalu parnog trapa

Ante Zovko • četvrtak, 02.08.2012.

Hrvatski strijelac Anton Glasnović završio je finale parnog trapa na Olimpijskim igrama u Londonu u društvu aktualnog olimpijskog rekordera, ali na začelju.

Glasnović je završio na 23., posljednjem mjestu ostavivši daleko najslabiji dojam od natjecatelja sa 114 pogođenih meta. U prvoj seriji pogodio ih je 38 od 50, u drugoj 34, a u trećoj 42.

Zlato za Veliku Britaniju osvojio je aktualni svjetski rekorder Peter Robert Russell Wilson sa 143 mete (48-48-47), dvije manje od aktualnog olimpijskog rekorda.

Vasilij Mosin donio je Rusiji srebro sa 140 meta (48-45-47), a njega i trećeplasiranog Fehaida Aldeehanija dijelila je tek preciznost gađanja letećih meta. Obojica su ih pogodili isto, 140, ali je Kuvajćanina stajao promašaj u trećoj seriji (47-47-46).

Vitalij Fokejev, koji s Wilsonom dijeli svjetski rekord (148), završio je na četvrtoj poziciji sa 139 meta, dok je potpuno podbacio aktualni olimpijski rekorder Walton Eller koji je sa 126 meta završio mjesto ispred Glasnovića.