Francuskinje i Brazilke pobjedama do prvih mjesta u skupini, Rusija i Crna Gora bez pobjednika

Martina Oštrić • ponedjeljak, 06.08.2012.

U posljednjim utakmicama prvog kola ženskog rukometa nije bilo većih iznenađenja. Ruskinje nisu uspjele pobijediti Crnu Goru, te u poretku ostaju iza Hrvatica koje su saznale s kojom će se reprezentacijom boriti za polufinale. Brazilke su pobjedom nad Angolom potvrdile dominaciju u skupini A, dok su Francuskinje uvjerljivo slavile protiv Dankinja u drugoj skupini...

Brazil - Angola 29:26 (14:9)

Pobjedom nad Angolom brazilske su rukometašice potvrdile dominaciju u skupini A. Rukometašice Angole povele su u drugoj minuti, nakon čega su Brazilke stigle vodstvo i preokrenule. Tako je otprilike izgledala prvih desetak minuta prvog dijela utakmice - jedna je momčad povela, nakon čega bi druga stizala rezultat. U 12. minuti Brazilke odlaze na tri pogotka razlike, te više ne ispuštaju vodstvo, pa se na pauzu odlazi rezultatom 14:9.

U drugom se dijelu Angola vraća s dva rana pogotka, no odličnim Brazilkama nisu uspjele priprijetiti. Djevojke Mortena Soubeka svoje su protivnice držale na distanci od nekoliko pogodaka, te uspješno kontrolirale utakmicu do kraja.

Crna Gora - Rusija 25:25 (15:16)

Crna Gora i Rusija odigrale su izjednačen susret za ukupno treće, odnosno četvrto mjesto u skupini A. Izjednačena utakmica otišla je na rusku stranu sredinom prvog dijela kada su izabranice Jevgenija Trefilova povele s tri pogotka. Ipak, do kraja poluvremena Crnogorke su se uspjele vratiti, te se na odmor otišlo rezultatom 15:16.

Tri i pol minute u drugom dijelu čekalo se na pogotke kada je Milena Knežević izjednačila. Novo rusko vodstvo od dva pogotka razlike nije bilo dugog vijeka, te se do kraja utakmice igralo gol za golom. Minutu i pol prije kraja utakmice Crnogorke su izjednačile na 25:25, a u sljedećih 80 sekundi mreže su ostale netaknute.

Švedska - Južna Koreja 28:32 (13:16)

Posljednjeplasirane Šveđanke nisu uspjele doći do bodova protiv Južne Koreje. Šveđanke su imale prednost do polovice prvog dijela, no Korejke su ih uspjele stići i prestići desetak minuta prije isteka prvih 30 minuta, te se na odmor otišlo s velika tri pogotka za Korejke.

U drugom dijelu Azijatkinje nisu dopustile iznenađenje, te su vrlo brzo podigle prednost na pet pogodaka prednosti. Šveđanke su se uspjele približiti, no ne i izjednačiti, te Korejke na kraju zasluženo dolaze do novih bodova koji im donose drugo mjesto u skupini.

Norveška - Španjolska 20:25 (11:11)

Španjolska je u drugom poluvremenu riješila pobjedu nad Norveškom. Taj rezultat donio im je treće mjesto u skupini B, te susret s Hrvatskom reprezentacijom u drugom krugu natjecanja. Miroljubivo prvo poluvrijeme završilo je s izjednačenih 11:11, a Španjolke su inicijativu preuzele u prvim minutama drugog dijela, kada su otišle na dva pogotka razlike. Ta se prednost do kraja utakmice samo povećavala za konačnih 20:25.

Danska - Francuska 24:30 (10:17)

Dankinje nisu imale apsolutno nikakve šanse protiv odlično raspoloženih Francuskinja. Igračice Oliviera Krumbholza oko desete su minute došle do tri pogotka prednosti i preuzele kontrolu nad utakmicom. Sedam pogodaka prednosti s poluvremena konstantno je variralo, da bi samo dvije sekunde prije kraja utakmice Norgaard pogodila za konačni rezultat.