Olimpijske igre, završnica, polufinale, 07.08.2012, 20:45 h
Južna Koreja 0:3 Brazil
Brazil

Brazilski nogometaši s nova tri pogotka osigurali bitku za zlato

Borna Rupnik • utorak, 07.08.2012.

Brazilska olimpijska reprezentacija borit će se za zlato na olimpijskom turniru. Carioce su sigurno preskočile i polufinalnu prepreku...

Na noge Meksiku u finalnom će okršaju istrčati Brazil, koji je rezultatom 3:0 pobijedio olimpijsku selekciju Južne Koreje i tako osigurao bitku za najsjajnije odličje.

Južnokorejski su nogometaši dobro otvorili utakmicu, no krajem prvog poluvremena Brazil je pobjedinički kolosijek skrenuo Romulo, na asistenciju novog igrača Chelseaja, Oscara.

U drugom je poluvremenu posao dovršio Leandro Damiao, koji je put do južnokorejske mreže pronašao dva puta, u 57. i 64. minuti, te tako postavio konačnih 3:0.

Brazilski izbornik Mano Menezes mogao si je dopustiti i da Hulka i Pata uvede tek u završnih petnaestak minuta susreta, a njegova je momčad tako nastavila tradiciju postizanja po tri pogotka na svim olimpijskim utakmicama.

Finale je na rasporedu 11. kolovoza na Wembleyju, a dan ranije će u Cardiffu Japan i Južna Koreja odlučivati o osvajaču brončane medalje.